SON DAKİKA

Ajans13.com – Bitlis Haber, Tatvan, Ahlat, Adilcevaz, Mutki, Hizan, Güroymak, Gazete, Ajans, 13, Haber
Reklam Alanı

Destekten Yoksun Kalma Tazminatı

Destekten Yoksun Kalma Tazminatı
Bu haber 26 Nisan 2018 - 11:14 'de eklendi ve 1 kez görüntülendi.

Trafik kazaları maddi kayıplarının yanında geride çok fazla boynu bükük ve hayatını devam ettiremeyen insanlar bırakıyor. Ölümlü ve yaralanmalı trafik kazaları milyonlarca ailenin ocağını sündürüyor. Bu acı hiç dinmiyor, hali hazırda her gün binlerce trafik kazası yüzlerce kişinin yaralanmasıyla sonuçlanıyor. Ve Onlarca kişi de trafik kazaları sebebiyle can veriyor.

Ölümlü ve yaralanmalı kazalarda tazminat desteği

Ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarında sigorta tazminatı, maddi ve manevi tazminatlar mağdurların zararını telafi etmek için var. Yaralanmalı trafik kazalarında iş gücü kaybı ya da sakatlık tazminatı dediğimiz tazminat alma hakkı doğuyor. Bunu yerine getirmenin belli şartları var. Yaralanmalı trafik kazası tazminatı oldukça kapsamlı bir konu. Ancak çok basit bir dille anlatmak gerekirse kazada yaralanan kişinin tazminat alabilmesi için kalıcı bir maluliyetinin olması gerekiyor. Ölümlü trafik kazalarında ise Destekten Yoksun Kalma Tazminatı adı verilen tazminat türü devreye giriyor. Destekten yoksun kalma tazminatı Trafik kazalarında en kapsamlı ve en çok kafa karıştıran tazminat türüdür. Yargıtay kararları bu konuda yol gösterici oluyor ve ortaya çıkan ihtilaflar bu yolla bertaraf ediliyor.

Destekten Yoksun Kalma Tazminatını kimler alır?

Trafik kazasında hayatını kaybeden kişinin geride bıraktıklarına tazminat ödemesi yapılır buna halk arasında kan parası ve ölüm parası da denir. Vefat eden kişi hayattayken destek aldığını ispat eden kişiler bu tazminattan yararlanabilirler. Yasal olarak trafik kazasında hayatını kaybeden kişinin Eşi, Çocukları, Anne ve babası tazminat alabilirler. Ancak üçüncü kişilerde müteveffa hayattayken desteğini aldığını ispatlarsa destekten yoksun kalma tazminatından faydalanabilir. Sigorta tazminatı sadece birinci dereceden yakınlara ödeme yapar. Maddi ve Manevi tazminat davasında 18 yaşından büyük aile bireyleri nişanlısı, eniştesi, çalışma arkadaşı ve bunun gibi aileden olamayan kişilerde tazminat talebinde bulunabilirler.

En hızlı sonuçlanan tazminat davasıdır

Olayın içerisinde vefat olduğu için yargı birimleri hızlı hareket eder. Hem ceza davasında hem de tazminat davalarında ivedi bir şekilde sonuç odaklı çalışılarak bir an önce nihayete ermesi için hamleler yapılır. Davanın hızlı bir şekilde sonuçlanması mağdur tarafı temsil eden hukukçu ile ilgilidir. Alanında uzman hukukçuların tercih edilmesi hem hakkınızı fazlasıyla almanıza sebep olacaktır hem de kusurlu tarafın ceza almasında etkili olacaktır.

Kaynak: http://www.kazadatazminat.com/destekten-yoksun-kalma-tazminati

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Antalya escort

SON DAKİKA