SON DAKİKA

Ajans13.com – Bitlis Haber, Tatvan, Ahlat, Adilcevaz, Mutki, Hizan, Güroymak, Gazete, Ajans, 13, Haber
Reklam Alanı

Ahlat ve Çekmeköy Belediyeleri Kardeş İlçe Oldular

Ahlat ve Çekmeköy Belediyeleri Kardeş İlçe Oldular
Bu haber 15 Mart 2015 - 20:32 'de eklendi ve 113 kez görüntülendi.

Çekmeköy ve Ahlat Belediye Başkanları,  Çekmeköy Belediyesi’nde düzenlenen törenle kardeş ilçe protokolüne imza attılar. İmza törenine Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz Ahlat Belediye Başkanı Abdülalim Mümtaz Çoban ve Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcıları katıldı.

İki belediyenin işbirliğinde güzel projelere imza atacaklarını belirten Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, “Eşitlik esasına dayalı olarak sosyal, kültürel, sanatsal, ekonomik, sportif, eğitim, çevre ,şehircilik ve benzeri alanlarda yardımlaşma ve dayanışma ile oluşturulacak ortak projeler iki ilçeye de büyük katkı sağlayacaktır.” dedi.

İmzalanan protokol neticesinde iki ilçe kardeşlik kültürünün gelişmesi amacıyla, kültür ve spor alanlarında ortak organizasyonlar, festivaller ve turlar gerçekleştirecekler. Belediyeler Ahlat ve Çekmeköy ilçelerin tarihi dokuları koruyarak kentlerin güvenli ve modern yapılaşması konusunda da mutabakata vardılar.

Protokol törenin ardından Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Ahlat heyetine günün anısına vazo ve miğfer hediye ederken, Ahlat Belediye Başkanı  Abdulalim Mümtaz Çoban, Çekmeköy heyetine Ahlat ile özdeşleşen Selçuklu Bastonu’nu hediye etti.

Düzenlenen imza törenine Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcıları,  Ahlat İstder. Başkanı Adnan Ayber, Ahlat İsder Başkan Yardımcısı Yücel Gökbulak Ahlat İstder Hukuk Danışmanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Osman Güvener ve Ali İhsan Gülcü katıldı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA