SON DAKİKA

Ajans13.com – Bitlis Haber, Tatvan, Ahlat, Adilcevaz, Mutki, Hizan, Güroymak, Gazete, Ajans, 13, Haber
Reklam Alanı

Bitlis Eski Emniyet Müdürü, MHP’den Aday Adayı Oldu

Bitlis Eski Emniyet Müdürü, MHP’den Aday Adayı Oldu
Bu haber 10 Mart 2015 - 20:56 'de eklendi ve 133 kez görüntülendi.

Bitlis eski Emniyet Müdürü Sadettin Akgüç, Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP )Antalya Milletvekili aday adayı oldu.

Milliyetçi Hareket Partisi Antalya Milletvekili aday adaylığını toplantıda açıklayan Sadettin Akgüç: “Bu ülkenin Milliyetçi Hareket Partisi’ne, Milliyetçi Hareket Partisi’nin de cesur yüreklere ihtiyacı var. Daha önce hangi siyasi partiye oy vermiş olursa olsun, şimdiye kadar hangi siyasi partide görev almışsa alsın ama bu vatan için en küçük kaygısı olan değerli hemşehrilerimizi MHP’ye desteğe davet ediyorum. 7 Haziran seçimleri çocuklarımızın, torunlarımızın geleceğini belirleyen bir seçim olacak.” diye konuştu.

Sadettin Akgüç Kimdir ?

1967 yılında Elmalı’da doğan Sadettin Akgüç, ilk ve orta öğrenimini Elmalı’da tamamladı. 1989 yılında Polis Akademisi’nden mezun oldu. 2000-2003 yılları arasında TODAİ’de Kamu Yönetimi Bölümünde yüksek lisans yaptı.

Sırasıyla Adana, Artvin/Hopa, İzmir, Bitlis, Ankara’da çeşitli rütbelerde emniyet teşkilatında görev aldı. Görev aldığı süreçte çok sayıda uluslararası projede yer almıştır.

Yürüttüğü Projeler / Çalışmalar

Uluslararası Terörle Mücadele kapsamında 1997 yılında ABD tarafında düzenlenen “Terörle Mücadele Eğitim” programına katılmıştır.

Uluslararası Güvenlik İşbirliği faaliyetleri çerçevesinde 35’i aşkın ülkeyle yürütülen çalışmalarda yer aldı. 2003 yılında TODAİE’de Kamu Yönetimi alanında (Kamu ve Güvenlik Alanında Kriz Yönetimi konulu) Yüksek Lisans Eğitimini tamamladı.

TSK Barış İçin Ortaklık Eğitim Merkezi Komutanlığında “Hükümet Dışı Organizasyonlarla İle İş Birliği” programına 2006 yılında katılmıştır

2006 yılında İstanbul’da düzenlenen 14. Avrupa Polis Akademileri ve Enstitüleri kapsamında gerçekleştirilen “Polis Eğitimindeki Farklı Perspektifler” programında konuşmacı olarak katılmıştır.

2007 yılında 105 ülkenin katıldığı Demokrasi Ve Global Güvenlik konferansında Türk Delegasyonu’nu temsilen Uluslararası İşbirliği Model Ve Yöntemleri konulu sunum yapmıştır.

Çeşitli tarihlerde birçok ülkede (Azerbaycan, Türkmenistan, Kazakistan, Gürcistan, Arnavutluk, Bosna-Hersek Federasyonu, Kosova, Mısır, Sudan, Etiyopya, Cezayir) Güvenlik Teşkilatlarının yapılandırılması alanında seminer ve konferanslar vermiştir.

2008 yılında “Avrupa Polis Yöneticileri” konferansına konuşmacı olarak katılmıştır.

Avrupa Birliği MATRA Projesi ( Hollanda ) Uluslararası Polis İşbirliği ve Ortak Operasyonel Çalışma Proje Yöneticiliği – 2009

2009 yılında Fransa İçişleri Bakanlığında Karşılıklı İşbirliği Programı çerçevesinde Heyet Başkanlığı görevini yürütmüştür.

2010 yılında Polis Akademisi tarafından düzenlenen “Uluslararası İstihbarat Sempozyumuna” konuşmacı olarak katılmıştır.

2010 yılında Avrupa Güvenlik İşbirliği Teşkilatının Gürcistan’da düzenlediği programında Polis Teşkilatının yeniden yapılandırılması konusunda çalışmalar yürütmüştür.

2004- 2012 tarihlerinde TİKA ile Emniyet Genel Müdürlüğünün ortaklaşa yürüttüğü toplam 17 ülkeyi kapsayan Uluslararası Terörün Önlenmesi ve Güvenlik Teşkilatlarının Reorganizasyonu Projesi Yöneticiliği görevini yürütmüştür.

2012 yılında Kırgızistan Devleti tarafından Ülkelerinin polis teşkilatlarına yapılan katkılardan dolayı Kırgızistan Devlet Üstün Hizmet Madalyası verilmiştir

Bitlis Emniyet Müdürlüğü görevini yürütürken çalışma arkadaşlarıyla birlikte “Bağımlı Olma Özgür Ol” adı altında uyuşturucu kullanan gençlerin topluma kazandırılma projesi, “Bitlis-Antalya Muhtarları Arasında Dostluk Köprüsü” projesi ile iki il muhtaları arasındaki kaynaşma sağlanmış olup bu çerçevede Bitlis ilindeki tüm muhtarlar Antalya ilindeki muhtarları ziyaret etmiş aynı çerçevede Antalya ilinden de çok sayıda muhtar Bitlis ilini ziyaret etmiştir. “Gül Kokulu Sokaklar” programı çerçevesinde Kutlu Doğum Haftasında polis panzerlerinden gül suyu sıkılarak vatandaşlara gül dağıtılmıştır. Bunun gibi 34 adet sosyal proje yapılmış olup güvenli toplum ve devlet-millet kaynaşması en üst düzeyde gerçekleşmiştir.

Sadedtin Akgüç evli olup, iki çocuk sahibidir. Çok iyi derecede İngilizce bilmektedir.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA