SON DAKİKA

Ajans13.com – Bitlis Haber, Tatvan, Ahlat, Adilcevaz, Mutki, Hizan, Güroymak, Gazete, Ajans, 13, Haber
Reklam Alanı

Gaydalı Kardeşine Sert Tepki Gösterdi

Gaydalı Kardeşine Sert Tepki Gösterdi
Bu haber 28 Nisan 2015 - 23:55 'de eklendi ve 177 kez görüntülendi.

HDP Bitlis Milletvekili Adayları Mizgin Irgat, Mahmut Celadet Gaydalı, Zeynel Omay seçim çalışmaları kapsamında Hizan’da seçim bürosunun açılış törenine katıldı.

Milletvekilleriyle birlikte parti yöneticilerinin de katıldığı açılışa yüzlerce yurttaş destek verdi. Açılışın yapıldığı alana PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın fotoğrafı, YPG ve YPJ bayrakları ile HDP flamaları asıldı. Özgürlük mücadelesinde yaşamını yitirenlerin anısını yapılan saygı duruşunun ardından konuşan HDP Bitlis Milletvekili Adayı Mizgin Irgat, açılış öncesi ilçede elektriğin kesilmesine dikkat çekerek, “İnşallah bizde 7 Haziran’da ampulleri söndüreceğiz” dedi.

‘Din alimlerimizin hangisinde özel araba var’

Ardından söz alan Zeynel Omay ise Diyanet İşleri Başkanı’nın makam aracına dikkat çekerek “Hizan’ın yetiştirdiği alimlerin hangisinde özel araba var. Bizim âlimler her gün evlerine misafir alıp İslamiyet’i yaydılar” diye konuştu.

Mahmut Celadet Gaydalı ise, kardeşi Safter Gaydalıyı kastederek, “ Bana başarılar diliyormuş ve HDP’nin barajı aşmasını arzu ediyormuş. Bu gayri samimi ve yalan mesajı red ediyorum. Madem öyle arzu ediyor ise neden yanımızda değilde AKP’den aday oldu. Kendisi yanlış yolu seçip cehenneme odun taşıma görevini üstlendi. AKP gemisi su alıyor. Yanlız gemiyi ilk terk edenler fareler olurdu ama şimdiki fareler gemiye hücum ediyor. Gemide yemek var çünkü. Bunlar öleceksek bile tok ölelim diyorlar. Bunlar aksıra, tıksıra, çatlayıncaya kadar yiyerek batıp gideceklerdir. Ben kardeşimi böceklere benzettim. Arı gibi çalışacaklarını iddia ettiler. çalışıp kendileri yediler. Kardeşim gibi gecenin karanlığında ışığı umut zanneden sinekler, böcekler ampule doğru koşarlar. O ampulde eski bir ampul olduğu için sıcaklığına hiç bir böcek dayanamaz. Yapışan üstünde ölür. 8 Haziran sabahı ampul söndüğünde, yerde telef olmuş bir sürü böcek sinek göreceksiniz.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından büyük bir coşkuyla seçim bürosunun açılışı yapıldı. Çalınan müzikler eşliğinde yurttaşlar halaylar çekerken ardından adaylar esnaf ziyaretinde bulundu.

Kaynak : Gazete Bitlis

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA