SON DAKİKA

Ajans13.com – Bitlis Haber, Tatvan, Ahlat, Adilcevaz, Mutki, Hizan, Güroymak, Gazete, Ajans, 13, Haber
Reklam Alanı

GMP Sertifikası

GMP Sertifikası
Bu haber 20 Mart 2018 - 13:27 'de eklendi ve 63 kez görüntülendi.

GMP uygulamalarında her işin standart prosedürlere uygun şekilde yapılması gerekmektedir. Hijyen ve temizlik koşulları GMP uygulamasının en önemli konularıdır. Üretim veya hizmet verilecek alanın temizlik kuralları standartlara uygun şekilde oluşturulması gerekmektedir. Denetleyiciler tarafından yapılacak kontrolde imza altına alınmalıdır. Havalandırma ve nem şartları istenen seviyelerde tutulması gerekir. Ürün ve hizmetin karışma riskinin GMP’de önlenmesi gerekir.

Güvenlik Önlemleri

Güvenlik GMP uygulamasında son derece önemlidir. Deprem ya da yangın gibi konularda tüm güvenlik önlemleri alınması gerekmektedir. GMP, özellikle ilaç, gıda gibi insan sağlığını doğrudan etkileyebilecek ürünlerin işlenene kadar geçen süreç içerisinde her aşama kontrol edilmelidir.

Almak istediğiniz GMP sertifikasını almadan önce GMP kurallarını bilmeniz gerekmektedir. GMP şartlarını tam anlamı ile öğrendikten sonra, istediğiniz sektörde üretim yapabilir ve ülkemizde az sayıda bulunan yetişmiş personel durumuna erişebilirsiniz. Eğitiminiz seviyeniz ne olursa olsun  GMP sertifikasının yer aldığı kaliteli üretim alanlarında çalışabilirsiniz. GMP eğitimi alan nitelikli personel aranan personel olarak bilinmektedir. GMP sertifikası konusunda aklınıza takılan soruları http://www.vona-int.com adresinden bizlere iletebilirsiniz.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA