SON DAKİKA

Ajans13.com – Bitlis Haber, Tatvan, Ahlat, Adilcevaz, Mutki, Hizan, Güroymak, Gazete, Ajans, 13, Haber
Reklam Alanı

Halepli kız tedavi olamayınca 350 kiloya çıktı

Halep ‘te rejim saldırılarından ve çatışmalardan kaçarak Hatay’ın Reyhanlı ilçesine sığınan 350 kilogram ağırlığındaki Suriyeli genç kız, yeniden yürüyebilmenin hayalini kuruyor.

Halepli kız tedavi olamayınca 350 kiloya çıktı
Bu haber 14 Aralık 2016 - 20:09 'de eklendi ve 139 kez görüntülendi.

Halep’teki saldırılardan dolayı ailesi Suriye’de kalan, bir yakını ile Reyhanlı ilçesine gelen 20 yaşındaki Hamigo, aşırı kiloları yüzünden sıkıntılı günler yaşıyor.

Fadiya Cemil Hamigo, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 7 yaşından itibaren kilo almaya başladığını, bu nedenle çocukluğunu yaşayamadığını söyledi.

Yaşamını halasının yardımıyla sürdürüyor
Suriye’de birçok kez doktora gittiklerini ancak sonuç alamadıklarını anlatan Hamigo, “Maddi durumumuz iyi olmadığı için ve ülkemde 6 yıldır süren iç savaş yüzünden düzenli bir şekilde tedavi olamadım. Şuan 20 yaşındayım ama 350 kilogram olmak beni çok üzüyor.” dedi.

Hamigo, Halep’ten birlikte kaçmayı başardığı halasının yardımıyla hayatını sürdürebildiğini beliterek, “Şu an yürüyemiyorum. Sürekli oturduğum ve uzandığım için bacaklarımda ve sırtımda yaralar oluşuyor. Zaman zaman nefes darlığı da çekiyorum.” ifadelerini kullandı.

Hamigo, daha fazla kilo almak istemediğini kendine uzanacak yardım eline ihtiyacı olduğunu sözlerine ekledi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA