SON DAKİKA

Ajans13 Haber
Reklam Alanı

IONIQ beş yıldız aldı

Hyun­daI’­nin son tek­no­lo­ji ışı­ğı al­tın­da üret­ti­ği elek­trik­li, hybrid ve plug-in hybrid mo­de­li IO­NIQ, EU­RO NCAP çar­pış­ma test­le­rin­den beş yıl­dız al­dı.

IONIQ beş yıldız aldı
Bu haber 15 Aralık 2016 - 23:35 'de eklendi ve 405 kez görüntülendi.

IO­NIQ, ye­tiş­kin­ler, ço­cuk yol­cu, ya­ya ve gü­ven­lik sis­tem­le­ri gi­bi dört ka­te­go­ri­de de en üst sı­ra­lar­da yer al­dı. Hyun­da­i bu tek­no­lo­jik mo­del­le bir­lik­te dün­ya­da ilk kez üç fark­lı mo­tor ti­pi­ni tek bir göv­de­de bu­luş­tu­ra­rak sa­tı­şa su­nu­yor. Hyun­da­i IO­NIQ is­te­ğe bağ­lı ola­rak ta­ma­men elek­trik­li, hybrid ve plug-in hybrid ola­rak ter­cih edi­le­bi­li­yor. Hyun­da­i IO­NI­Q’­in 2017’de Tür­ki­ye’ye de gel­me­si plan­la­nı­yor.

40 YIL­DA 23 MİL­YON İH­RA­CAT

Bu ara­da Hyun­da­i, son yıl­lar­da göz­le gö­rü­lür bir iv­me ya­ka­la­dı. İlk kez 1976 yı­lın­da G.Ame­ri­ka ül­ke­si Ek­va­to­r’­a gön­der­di­ği Pony mo­de­liy­le ih­ra­ca­ta baş­la­yan mar­ka, bu­gü­ne ka­dar 23 mil­yon­dan faz­la araç ih­raç et­ti. Şir­ke­tin glo­bal mar­ka de­ğe­ri 2015’ten bu ya­na yüz­de 11 ar­ta­rak 2016’da 12,6 mil­yar do­lar se­vi­ye­si­ne ulaş­tı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA