SON DAKİKA

Ajans13.com – Bitlis Haber, Tatvan, Ahlat, Adilcevaz, Mutki, Hizan, Güroymak, Gazete, Ajans, 13, Haber
Reklam Alanı

Köy okulunda Yerli Malı Haftası kutlandı

Köy okulunda Yerli Malı Haftası kutlandı
Bu haber 14 Aralık 2016 - 10:23 'de eklendi ve 153 kez görüntülendi.

Bitlis’in Adilcevaz ilçesine bağlı Harmantepe köyündeki Nedim Korkut İlk ve Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri tarafından Yerli Malı Haftası nedeniyle etkinlik düzenlendi.
Öğrencilerin yerli malı kullanma, bilinçli ve tutumlu olma davranışı kazanmaları için yapılan Yerli Malı Haftası, ilçedeki birçok okulun yanı sıra Harmantepe köyünde de düzenlenen etkinliklerle kutlandı. Düzenlenen etkinlikler kapsamında okulda öğrencilere, öğretmenleri tarafından tutumlu olmak ve yerli malı kullanmanın ekonomik açıdan önemi ve yerli malı kullanımının sağlık açısından da faydaları anlatıldı. Tutumlu olmanın ve yerli malı kullanmanın öneminin anlatıldığı etkinlikte öğrenciler, evde annelerine hazırlattıkları yiyecekleri arkadaşlarıyla paylaştı.
Okul Müdürü Mazlum Arıkbaş, öğrencilere küçük yaşlarda yerli malı kullanımının önemini anlattıklarını ifade ederek, “Her yıl olduğu gibi bu yılda okulumuzda Yerli Malı Haftasını kutlamanın coşkusunu yaşıyoruz. Öğrencilerimizin evlerinden getirdikleri yiyecek ve içecekleri birbirleri ile paylaşmaları örnek davranış sergilemektedir. Yerli Malı Haftası öğrencilerimizin kendi aralarında yardımlaşma, paylaşma ve dayanışmayı sağlamanın yanı sıra hoşça vakit geçirmelerine vesile olmaktadır. Yardımlaşma, paylaşma duygusu ve tutumluluk küçük yaşlarda çocuklarımıza aşılanmalıdır. Bu güzel alışkanlıkları çocuklarımıza aşılarsak, onlarda büyüdükleri zaman bu alışkanlıklarını devam ettirirler. Bu tür etkinlikler sayesinde çocuk ve gençlerimizi her alanda eğitim, sosyal ve sportif alanlarda eğiterek onları yarınlarımız için daha bilinçli bir şekilde hazırlamalıyız” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA