SON DAKİKA

Ajans13 Haber
Reklam Alanı

Remzi Oto

Bu biyografi 07 Şubat 2015 - 11:00 'de eklendi ve 488 kez görüntülendi.
Remzi Oto

1967 yılında Bitlis’te doğdu. İlköğrenimini Bitlis 8 Ağustos İlköğretim Okulunda yaptı. Lise öğrenimini Bitlis Ticaret Lisesinde yaptı. 1989
yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümü’nü kazandı. Bir yıl İngilizce hazırlık okudu ve Maliye Bölümünden 1994 yılında mezun oldu. 1996 yılında Maliye Bakanlığı Vergi Denetmen Yardımcılığı sınavını kazanarak 4,5 ay çalıştı. Aynı yıl birçok kamu kurumu tarafından açılan Müfettiş Yardımcılığı, Uzmanlık ve Kontrolörlük sınavlarını kazandı.

Başbakanlık Teftiş Kurulunun 1996 yılında açmış olduğu Başbakanlık Müfettiş Yardımcılığı sınavını kazanarak, Başbakanlığı tercih etti. 2 Mayıs 1997 tarihinde Başbakanlık Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başladı.

2002 yılında Müfettiş ve 2007 yılında Başbakanlık Başmüfettişi oldu. Halen aynı yerde Başbakanlık Başmüfettişi olarak mesleğine devam etmektedir.

Evli ve 2 çocuk babası olup, orta düzeyde İngilizce bilmektedir.

Bankacılık:

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu, İmar Bankası, Vakıfbank, TMSF

Bakanlıklar:

Devlet Bakanlıkları, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Enerji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Dış Ticaret Müsteşarlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, Türkiye İstatistik Kurumu, Vakıflar Genel Müdürlüğü, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü, Türkiye İş Kurumu, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, TÜPRAŞ, TPAO, MTA, Türkiye Muhasebe Standartları Kurulu, SSK, Aile ve Sosyal Araştırmalar Genel Müdürlüğü, Rekabet Kurumu, Türk Tarih Kurumu, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu, Türk Dil Kurumu, TÜBİTAK, Özürlüler İdaresi Başkanlığı, Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş.

TBMM:

Akaryakıt Kaçakçılığı Komisyonu Uzman Denetçi(2006)

Türk Büyükelçiliklerinde Bulunan Müşavirliklerin Denetimi:

1)Kazakistan Kültür ve Tanıtma Müşavirliği, Ticaret Müşavirliği ve Çalışma Müşavirliği(2008)

2)Bosna-Hersek Kültür ve Tanıtma Müşavirliği ve Ticaret Müşavirliği(2009)

3) ABD/New York Kültür ve Tanıtma Müşavirliği ve Ticaret Müşavirliği(2010)

4)Avusturya/Viyana Kültür ve Tanıtma Müşavirliği ve Ticaret Müşavirliği(2011)

5)Rusya/Moskova Kültür ve Tanıtma Müşavirliği ve Ticaret Müşavirliği (2012)

Türkiye’yi Temsilen Katıldığı Uluslararası Toplantılar:

1)Birleşmiş Milletler Yolsuzlukla Mücadele ve İyi Yönetişim konulu Polonya Konferansı(2007).

2)Birleşmiş Milletler Yolsuzlukla Mücadele konulu Ürdün konferansına katılmış(2009).

3)UNDP Kosova Yolsuzlukla Mücadele konferansı(2010).

4)Endonezya G20 ve OECD Yolsuzlukla Mücadele Konferansı(2011).

Ayrıca, Bitlis Eğitim ve Tanıtma Vakfı (BETAV) Dergisinin 2010 Mayıs ayında yayınlanan 16.sayısında ve 2011 yılında yayınlanan 17.sayısında Bitlis ile ilgili makaleleri yer almıştır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
1 ADET YORUM YAPILDI
Aslan11 Mayıs 2015 / 11:58 Cevapla

Maoalesef bu siyasette doğru insanın işi rast gitmiyor. Çünkü dürüstler kemikçilerin ekmeğine mani oluyor, onun için sizin gibileri istemiyorlar. Sonunda olan Bitlis e oluyor, Bitlis halkına oluyor. Merak etmeyin inşallah halk bunun hesabını görürü. Allah yolunuzu açık etsin. Düne kadar AK Partiye küfür edenler var sizin gibi insanlar yok.

DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA