SON DAKİKA

Ajans13.com – Bitlis Haber, Tatvan, Ahlat, Adilcevaz, Mutki, Hizan, Güroymak, Gazete, Ajans, 13, Haber
Reklam Alanı

Turan Bedirhanoğlu Milletvekili Adaylığı İçin İstifa Etti

Turan Bedirhanoğlu Milletvekili Adaylığı İçin İstifa Etti
Bu haber 10 Şubat 2015 - 22:36 'de eklendi ve 258 kez görüntülendi.

Haziran ayında yapılacak genel seçimlerde Milletvekili aday adaylığı için Şırnak Vali Yardımcısı Turan Bedirhanoğlu istifa etti. Bedirhanoğlu’nun Bitlis’te Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekili aday adayı olacak.

Turan Bedirhanoğlu Kimdir?

Turan Bedirhanoğlu, 1984 yılında Bitlis’te doğdu. İlk, orta öğrenimini Tatvan’da, lise öğrenimini ise Bitlis’te tamamladı. 2006 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu.

2008 yılında Mülki İdare Amirliği mesleğine Bayburt Kaymakam Adayı olarak başladı. Bayburt’ ta başladığı İl Stajının akabinde, Muğla İlinde Teftiş stajı ve Antalya’nın Kemer ilçesinde Refiklik stajlarını tamamladı. Ordu ili Çatalpınar ve Çaybaşı ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevini ifa ettikten sonra Yurt Dışı Staj programı çerçevesinde Federal Almanya Cumhuriyetinde Dil eğitimi ve Kamu Yönetim Yapısını incelemek üzere bir yıl süre ile bulundu.

Daha sonra Kayseri-Sarız ve Ordu-Çamaş ilçelerinde Kaymakamlık  görevini yerine getirdi. 2014 yılında ise Müşterek Kararname ile Şırnak Vali Yardımcılığı görevine atandı. Haziran ayında yapılacak genel seçimlerde Milletvekili aday adaylığı için Şırnak Vali Yardımcısı Turan Bedirhanoğlu istifa etti.

‘Türk ve Osmanlı Bürokrasisi’ hakkında Yüksek Lisans çalışmasını tamamlamış olan Bedirhanoğlu, Almanca ve İngilizce bilmektedir.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA