SON DAKİKA

Ajans13.com – Bitlis Haber, Tatvan, Ahlat, Adilcevaz, Mutki, Hizan, Güroymak, Gazete, Ajans, 13, Haber
Reklam Alanı

Vali Orhan Öztürk Mutki İlçesini Ziyaret Etti

Vali Orhan Öztürk Mutki İlçesini Ziyaret Etti
Bu haber 15 Mart 2015 - 20:13 'de eklendi ve 143 kez görüntülendi.

Bitlis Valisi Mutki İlçe Kaymakamı Tuncay Topsakaloğlu’nu makamında ziyaret etti. İlçe Kaymakamlığı girişinde Kaymakamı Tuncay Topsakaloğlu, Belediye Başkanı Özcan Birlik, Jandarma Binbaşı Utku Ergün, Kamu Kurum ve Kuruluşların Daire amirleri tarafından karışlanan Vali Öztürk makama geçerek İlçe Kaymakamı tarafından ilçe hakkında kısa brifing sunumu yaptı.

Heyet ilçe de sabah kahvaltısını yaptıktan sonra Kavakbaşı Beldesine geçildi. Burada ilk olarak Belediyeyi ziyarette bulundular. Belediye Başkanı Veysi Oğuz’a hayırlı olsun dileklerinde bulunarak görevinde başarılar diledi. Belediye hakkında kısa bilgi aldıktan sonra, Kavakbaşı Beldesinde İlçe Kaymakamlığı ve İş-Kur tarafından bayanlara yönelik seramik biçimlendirme kurusunu gezdi.

Kavakbaşı Beldesinde Halk Eğitimi Müdürü Sabri Demir’den kurs hakkında bilgi aldıktan sonra kursiyerlere sohbet etti. Kavakbaşı Beldesinden ayrılan heyet Koyunlu köyüne gitti. Koyunlu köyünde incelemelerde bulundu. Yapımı devam eden Koyunlu Medresesini gezen heyet Baş müderrisi Fetullah Ayte’den bilgi adı.

Vali Orhan Öztürk, daha sonra Meydan köyünde yapımı devam eden Meydan-Yazıcık güvenlik yolu yapım çalışmalarını yerinde incelemelerde bulundu. Yolun yapımı hakkında firma yetkilisi ve yol şube müdüründen yolun hangi aşamada olduğu ve ne zaman bitirileceği konusunda bilgi aldı. Heyet daha sonra Bağarası köyüne geçilerek burada İl Genel Meclis Üyesi Mehmet Reşit Acun tarafından öğle yemeği ikramında bulunuldu. Yemekten sonra Taşboğaz köyü yolunda incelemelerde bulunarak, İlçedeki İlçe Jandarma Komutanlığı ziyaret edildi. İlçedeki ziyaretini bitirerek Kaymakam Topsakaloğlu ve Kurum amirleri tarafından yolcu edilerek ilçeden ayrıldı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA