SON DAKİKA

Ajans13.com – Bitlis Haber, Tatvan, Ahlat, Adilcevaz, Mutki, Hizan, Güroymak, Gazete, Ajans, 13, Haber
Reklam Alanı

Ahlat Belediyesi Hayvan Barınakları İnşa Etti

Ahlat Belediyesi Hayvan Barınakları İnşa Etti
Bu haber 31 Ocak 2015 - 11:17 'de eklendi ve 116 kez görüntülendi.

Ahlat Belediyesi insan ve çevre sağlığını benimseyerek ilçede sahipsiz ve başı boş gezen köpekler için yaptırdığı hayvan barınağı ile çevre ve hayvan sağlığında önemli bir katkı yaptığı belirtilirken, Belediyenin hazırladığı projelerle, barınaklar için arazi temin edip sahipsiz ve terk edilen hayvanlara barına bileceği bir mekan yaptırdığı belirtildi.

Konu hakkında Bir değerlendirme yapan Ahlat Belediye Başkanı A.Mümtaz Çoban,  yaptıkları barınağın sahipsiz hayvanlar için bir umut bir sığınak olduğunu belirterek: “İlçemizde başı boş gezen, sahipsiz ve terk edilen hayvanlar yıllardır bir sorun haline gelmişti. Bizde Ahlat Belediyesi olarak bu sorunun çözümü noktasında bir hayvan barınağı yaptırdık. Barınaklar için arazi temin edip proje hazırladık.  Öncelikle başıboş gezen, sahipsiz ve terk edilen hayvanları görevli personellerimizce toplatarak hayvan barınağımıza getiriyoruz.  Burada ilk etapta yeme içme ve barınma ihtiyaçlarını karşılıyoruz.  Barınakla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. ” dedi.

Barınakta,  hayvanların her türlü teknik ve sağlık sorunları için çalışmalarımızın öncelikle devam ettiğini, modern ve kalıcı bir hayvan barınağının tam teşekküllü faaliyete geçmesi için çalışmalarımızın devam ettiğini de belirtmek istiyoruz.  Ayrıca İlçe Tarım Müdürlüğü ile de görüşülerek, hayvanların sağlık kontrolü ve aşılarının yapılması da gerçekleştirilecektir.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA