SON DAKİKA

Ajans13.com – Bitlis Haber, Tatvan, Ahlat, Adilcevaz, Mutki, Hizan, Güroymak, Gazete, Ajans, 13, Haber
Reklam Alanı

Ak Parti Bitlis 5. Olağan İl Kongresi Yapıldı

Ak Parti Bitlis 5. Olağan İl Kongresi Yapıldı
Bu haber 08 Şubat 2015 - 13:53 'de eklendi ve 91 kez görüntülendi.

Bitlis İsmail Eren Spor Kompleksi’nde yapılan Ak Parti Bitlis 5. Olağan İl Kongresi Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Abdulhamit Gül’ün ve Koordinatör Milletvekili Mustafa Bilici’nin öncülüğünde başladı.

Eski milletvekilleri ve başkanlar, görevleri devam eden milletvekilleri, belediye başkanları, encümenler, meclis üyelerinin katıldığı kongre salonun kalabalık ve coşkulu olması dikkat çekti.

Açılış konuşmasını yapan Abdulhamit Gül, birlik beraberlik mesajları verdikten sonra Başbakan Davutoğlu’nun mesajını okudu.

2014 yerel seçimlerinde Demokrat Parti’den Güroymak’a bağlı Günkırı beldesinde belediye başkanı seçilen İlhan Çetinsoy ile Saadet Partisi’nden Mutki’ye bağlı Kavakbaşı beldesinde belediye başkanı seçilen Veysi Oğuz, Adalet ve Kalkınma Partisi’ne geçtiler.

Ak Parti Bitlis 5. Olağan Konresi’nde Genel Başkan Yardımcısı Abdulhamit Gül’ün taktığı parti rozetiyle Ak Parti’ye katılan başkanlar, daha sonra Ak Partililerin tebriklerini kabul ettiler.

Ak Parti İl Başkanı Fatih Kadirioğlu 2008 yılından beri yürüttüğü Bitlis İl Başkanlığı görevini Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafında yönetimi kurması için yetki verilen Nesrullah Tanğlay’a devretti.

496 delegenin oy kullanacağı kongrede Nesrullah Tanğlay başkanlığında tek liste halinde seçime gidildi. Nesrullah Tanğlay Ak Parti Bitlis İl Başkanı seçildi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA