SON DAKİKA

Ajans13.com – Bitlis Haber, Tatvan, Ahlat, Adilcevaz, Mutki, Hizan, Güroymak, Gazete, Ajans, 13, Haber
Reklam Alanı

Başbakan Ahmet Davutoğlu Bitlis’te

Başbakan Ahmet Davutoğlu Bitlis’te
Bu haber 09 Mayıs 2015 - 11:08 'de eklendi ve 108 kez görüntülendi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Bitlis mitinginde CHP ve HDP’ye yüklenerek, “Ne HDP, ne CHP bu milletin tarihini bilmiyorlar. Onları artık CHDP olarak biliyoruz. Bunlar ruh ikizleridir.” dedi. Davutoğlu, “Ne olursa olsun çözüm süreci kararlılıkla çözüme ulaşacaktır. Bu ülke insanları arasına nifak tohumları ekenlere fırsat verilmeyecektir.” diye konuştu.

Seçim mitigi için Bitlis’e gelen Ahmet Davutoğlu, Şemsiye Mescidi’nde cuma namazını kıldıktan sonra Bitlisli kanaat önderleri ile kısa bir görüşme yaptı. Daha sonra Atatürk Mahallesi’ndeki Cumhuriyet Meydanı’na geçen Davutoğlu, burada toplanan kalabalığa seslendi. 22’nci mitingini Bitlis’te gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığını belirten Başbakan Davutoğlu, Bitlis’in ilim, irfan edep ve haya mekanı olduğunu söyledi, “Bitlis’e ilham almaya geldim. Bitlis’in her taşında edep ve haya dersi vardır. Bu ilim dergahının huzuruna nasihat ve dua almaya geldik” dedi.

‘CHP VE HDP İKİZ KARDEŞ GİBİ’

Yeni bir birlik ve beraberlik için yola çıktıklarını belirten Davutoğlu, şöyle devam etti:

“Önceki gün Muş’ta Malazgirt’in huzurundaydım. Tarihte 4 dönem vardır ki, bu topraklarda hamur gibi yoğruldu. Birincisi Alparslan’ın Anadolu’da birlikte omuz omuza verdikleridir. İkincisi, Selahattin Eyyübi’lerin haçlı seferlerine karşı dimdik yürümeleridir. Üçüncüsü Sultan Abdulhamit döneminde Hamidiye alaylarında Anadolu kavimlerinin omuz omuza mücadeleleridir. ve dördüncü dönem ise bizim dönemimizdir. AK Parti dönemidir.

Ortak kaderimiz, bu tarih üzerinde yeni bir gelecek için milli birlik ve beraberlik diyoruz. Bu çağrıyı güçlü bir milli irade sesi olarak haykırmaya var mısınız? Biz bu tarihi çizgiden geliyoruz. Referans noktamız belli. Türkiye’de öylesine yanlış işler yapıldı. Bu memleketin fertleri öyle yanlış işler içine sokuldu. CHP, MHP, HDP zihniyeti vardır. Milletin arasına nifak tohumları ekmeye başladılar. CHP ve HDP ikiz kardeş gibi davranıyor. İkisi de Diyanet İşlerini kapatmaya çalışıyor. Bir ret politikası izlendi. Biz bu ret politikalarını tarihin çöplüğüne attık. Bunun yanında CHP insanları nasıl Müslümanlıktan ayırdıysa, şimdi HDP Kürtleri ayırma çabası içinde. İkisi de Diyanet’e karşı. Çünkü geçmişte Kürt kardeşlerimizi istismar ederek siyaset yapmaya çalıştılar.

Şimdi de Aleviler üzerinden siyaset yapıyorlar. Biz Aleviyi, Sünniyi bir biliyoruz. 78 milyonu bir bilmek için yola çıktık. İşte bizim için her yerde her zaman insan unsuru esastır. Bir taraftan o tarihi bağları koparmaya başlayan o zihniyet AK Parti iktidarını çökertmeye çalışıyor.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA