SON DAKİKA

Ajans13.com – Bitlis Haber, Tatvan, Ahlat, Adilcevaz, Mutki, Hizan, Güroymak, Gazete, Ajans, 13, Haber
Reklam Alanı

BEÜ’de ‘Medya ve İletişim’ paneli

BEÜ’de ‘Medya ve İletişim’ paneli
Bu haber 14 Aralık 2016 - 12:27 'de eklendi ve 185 kez görüntülendi.

Bitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu tarafından “Medya ve İletişimin Dünü, Bugünü ve Yarını” konulu panel düzenlendi.
İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Murat Özgen ve Genel Gazetecilik Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Suat Gezgin’in konuşmacı olarak katıldığı program, Hüsrevpaşa Yerleşkesi Konferans Salonunda yapıldı. 25 yıldır İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesinde görev yaptığını belirten Prof. Dr. Suat Gezgin, bu süre zarfında çok sayıda öğrenci yetiştirdiklerini ifade etti. Medyanın tarihi sürecini anlatan Prof. Dr. Gezgin, iletişim çağında yaşadığımızı fakat iletişimsizlik olgusu içinde olduğumuzu belirtti.
İletişimin gücünden bahseden Prof. Dr. Murat Özgen ise, insanın toplumsal bir varlık olduğunu ifade etti. Prof. Dr. Özgen; “İnsanın toplumsal bir varlık oluşunun temeline baktığımız zaman iletişim ortaya çıkıyor. İnsanlarla iletişim kurarken düzgün ifadeler kullanırsak, o zaman karşımızdakini etkileyebiliriz. Hitabet, sözler ve sözcükler önemlidir. Sözler ağzımızdan çıkana kadar bizim esirimizdir, sözcük ağızdan çıktıktan sonra biz onun esiri oluruz. Bence insanların en önemli uğraş alanlarından bir tanesi iletişimdir” dedi.
Panel, soru cevap bölümün ardından Sosyal Bilimler MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Murat Karakaş’ın konuşmacılara teşekkür belgesi ve çeşitli hediyeler takdim etmesiyle sona erdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA