SON DAKİKA

Ajans13.com – Bitlis Haber, Tatvan, Ahlat, Adilcevaz, Mutki, Hizan, Güroymak, Gazete, Ajans, 13, Haber
Reklam Alanı

Birinci Dünya Savaşının 100. Yılı Sempozyumu Sona Erdi

Birinci Dünya Savaşının 100. Yılı Sempozyumu Sona Erdi
Bu haber 16 Ekim 2014 - 21:30 'de eklendi ve 131 kez görüntülendi.

Sempozyum Yürütme Kurulu Başkanı Bitlis Eren Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Kavaz’ın başkanlığında gerçekleşen kapanış oturumunda; Prof. Dr. Musa Qasımlı, Prof. Dr. Nuri Köstüklü, Prof. Dr. Necmettin Alkan, Prof. Dr. Oktay Belli, Prof. Dr. Nihat Falay, Prof. Dr. Mustafa Öztürk, Prof. Dr. Mehmet Serez yer aldı.

Kapanış oturumunda konuşan Prof. Dr. İbrahim Kavaz; “Değerli bilim insanları, Birinci Dünya Savaşı’nın sebep ve sonuçlarını, geldiğimiz nokta itibari ile bu savaştan ne gibi dersler çıkarabileceğimizi, bugün bu savaşın dünyayı yeniden şekillendirdiği haliyle, gelinen noktayı bölgemiz, ülkemiz ve dünya açısından değerlendirdiler. Bilginin ve kültürün tarihte çok önemsendiği bir şehirde bulunuyoruz. Doğunun tarihinde çok önemli değerleri içinde barındırmış olan bu şehir zamanla ihmale uğramıştır. Bitlis için geleceği kurma hususunda üniversitemizle başlayan bu atılım inşallah bu tür faaliyetlerle daha nice güzelliklerin yaşanmasına vesile olacaktır. Sempozyumda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Sempozyum, Tatvan Sahili, Ahlat Kültür Merkezi’ndeki Çini ve Seramik Sergisi, Selçuklu Meydan Mezarlığı, Harabe Şehir ve Sahil Kalesi’nin gezilmesiyle sona erdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA