SON DAKİKA

Ajans13.com – Bitlis Haber, Tatvan, Ahlat, Adilcevaz, Mutki, Hizan, Güroymak, Gazete, Ajans, 13, Haber
Reklam Alanı

Bitlis Belediyesi İş Sağlığı ve Güvenliği Semineri Düzenledi

Bitlis Belediyesi İş Sağlığı ve Güvenliği Semineri Düzenledi
Bu haber 15 Mart 2015 - 19:56 'de eklendi ve 107 kez görüntülendi.

Bitlis Belediyesi, personele yönelik ‘İş Sağlığı ve Güvenliği’ eğitim semineri düzenledi. Eğitimi veren uzmanlar, iş güvenliğini tehdit eden unsurlar, risk analizi ve riskleri ortadan kaldıracak tedbirlere ilişkin bilgi verdiler.

Vatandaşa daha iyi hizmet sunmak için yapılan bilinçlendirme seminerleri, personeli de oldukça memnun ediyor. Programda personellere, iş kazalarının nasıl önlenebileceği, acil durumlarda nelerin yapılması gerektiği, verimli çalışma metotları ve genel iş güvenliği kuralları gibi pek çok önemli konu hakkında bilgi verildi.

Uzmanlar tarafından verilen seminerde, Kamu kurumlarında ve özel sektörde çalışan işçilerin sağlığı ve güvenliği konularında sunumlar yapıldı. Çalışanların yasal hak ve sorumlulukları konusunda bilgilenmesi, koruyucu önlemler alınarak geliştirilmesi ve uyarı önlem işaretlerinin önemi, işyeri özelliklerine göre iş yerindeki riskler ve alınacak önlemler ile iş sağlığı ve güvenliğinin genel prensipleri konularında örnekler verilerek, katılımcılar bilgilendirildi.

İş güvenliğinin amacını anlatan İş Güvenliği Uzmanı,”Amacımız işçi ve işvereni korumak ve sonuçta da kaliteli bir hizmetin ortaya çıkmasını sağlamaktır. Bilgisizlik, uykusuzluk, tehlikeyi önemsememe, ihmal, tedbirsizlik, bakım yetersizliği, yorgunluk, işi ciddiye almama ve moral bozukluğu gibi nedenler, iş kazalarının başlıca faktörleri arasındadır. Bunun için işverenin alacağı tedbirlerin yanı sıra çalışanların da işine yoğunlaşması, gördüğü aksaklıkları ve riskleri zaman kaybetmeksizin ilgililerine bildirmesi ve tedbir alması gerekmektedir” diye konuştu.
Eğitim seminerlerinin gerekliliğine vurgu yapan Bitlis Belediye Eşbaşkanı Hüseyin Olan , “Personellerimize belli sürelerde eğitimler veriyoruz. Bu eğitimler sayesinde hem vatandaşımıza daha iyi hizmet sunuyoruz, hem de personellerimiz bilinçlendiriliyor. Seminerlerimiz devam edecektir.” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA