SON DAKİKA

Ajans13.com – Bitlis Haber, Tatvan, Ahlat, Adilcevaz, Mutki, Hizan, Güroymak, Gazete, Ajans, 13, Haber
Reklam Alanı

Bitlis Belediyesinde Kadın Kurulu Kuruldu

Bitlis Belediyesinde Kadın Kurulu Kuruldu
Bu haber 06 Eylül 2015 - 9:46 'de eklendi ve 107 kez görüntülendi.

Bitlis Belediyesi tarafından kadın sorunlarının tespiti, bu sorunların çözümü, kadın politikalarının oluşturulması, kadınlara yönelik projelerin hayata geçirilmesi ve belediye yönetiminde daha etkili bir kadın temsiliyetinin sağlanması amacıyla “Bitlis Belediyesi Kadın Kurulunu” kurdu.

Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıya, Belediye Eş Başkanı Nevin Daşdemir Dağkıran,kadın belediye meclis üyesi Ferda Afkan ile 23 kadın çalışan toplantıya katıldı.Toplantının açılış konuşmasını yapan Belediye Eş Başkanı Nevin Daşdemir Dağkıran, belediye bünyesinde kurulacak olan kadın kurulunun amacının, belediye de çalışan kadınların örgütlü duruşunu açığa çıkararak, Bitlis’e kadının rengi, Kadına yeni yaşam alanı, yeni alternatifler yaratarak kadın gücüyle emeğin ve yaşamın kolektifleştirmek için bir araya geldiklerini ifade etti.

Yapılacak tüm çalışmaların kadının bakış açısıyla yapılacağını belirten Belediye Eş Başkanı Nevin Daşdemir Dağkıran, bu anlamda kadın kurulunun baskın bir mekanizma ile işleyeceğini, alınacak her kararda kadın kurulunun da yer alacağını kaydetti. Belediye Eşbaşkanı Nevin Daşdemir Dağkıran, kadın kurulunun çalışma anlayışı ve yol yönteminin ‘Demokratik, Ekoloji, Cinsiyet Özgürlükçü’ paradigma ekseninde yürütüleceğini vurguladı. Konuşma ve değerlendirmelerin ardından 8 kişiden oluşan Bitlis Belediyesi Kadın Kurulu yürütmesi belirlendi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA