SON DAKİKA

Ajans13 Haber
Reklam Alanı

Bitlis’e Geçici Köy Koruyucusu Alımı Yapılacak

Bitlis’e Geçici Köy Koruyucusu Alımı Yapılacak
Bu haber 24 Aralık 2015 - 23:46 'de eklendi ve 1.418 kez görüntülendi.

Bitlis İli Merkez İlçesi sınırları içerisinde azalan Geçici Köy Koruyucu (GKK) sayılarının takviye edilmesi maksadıyla merkeze bağlı köylere GKK alımı yapılacaktır.

BİTLİS İLİ MAHALLİ İDARELER MÜDÜRLÜĞÜ GEÇİCİ KÖY KORUYUCUSU ALIMI İLANI

Bitlis Valilik Makamından duyurudur.

Bitlis İli Merkez İlçesi Mülki sınırları içerisinde azalan Geçici Köy Koruyucu ( GKK) sayılarının takviye edilmesi maksadıyla Merkez İlçesine bağlı Bölükyazı Köyüne (3), Arıdağ Köyüne (8), İçgeçit Köyüne (3) ve Çeltikli Köyüne (1) toplam (15) GKK kadrosu alımı yapılacaktır.

İstekliler, Bitlis Valiliği resmi internet sitesinden ( www.bitlis.gov.tr.), Bitlis İl Mahalli İdareler Müdürlüğünden yada Merkez İlçe J.K.lığından temin edecekleri Geçici Köy Koruyucusu alımı başvuru kılavuzunda belirtilen şartları taşımaları halinde müracaat edebileceklerdir.

İsteklilere İlanen Duyurulur.

BİTLİS VALİLİĞİ

A.YASAL DAYANAKLAR

1. 442 Sayılı Köy Kanunu.

2. 09 Ocak 2008 tarihli ve 13105 sayılı Geçici Köy Koruyucuları Yönetmeliği.

3. JGY 202-24 Geçici Köy Koruyucuları Yönergesi.

4. İçişleri Bakanlığının 24 Geçici Köy Koruyucuları Yönetmeliği Kasım 2015 tarihli, 12229819–020-E.6122 Sayılı “ Bakan Oluru”.

B. GÖREVLENDİRME YERİ VE TANIMI

Çeşitli sebeplerle azalan Geçici Köy Koruyucu ( GKK) sayılarının takviye edilmesi maksadıyla Merkez İlçesine bağlı Bölükyazı Köyünden (3), Arıdağ Köyünden (8), İçgeçit Köyünden (3) ve Çeltikli Köyünden (1) olmak üzere toplam (15) adet Geçici Köy Korucusu alımı yapılacaktır. GKK’ lar ilgili mevzuatla kendilerine verilen görevleri icra edecekler ve özlük işlemleri Mülki İdare Amiri adına İlçe J.Komutanlığınca yürütülecektir.

C. ZAMAN ÇİZELGESİ

GKK alımı ile ilgili ilam 23 Aralık 2015 tarihinde askıya çıkarılacaktır.

Başvuru kılavuzu ve örnek başvuru dosyası 24 Aralık 2015 tarihinde yayınlanacaktır.

Başvurular 25 Aralık 2015 tarihi itibariyle kabul edilmeye başlanacaktır.

GKK alımı ile ilgili ilam 04 Ocak 2015 tarihinde askıdan indirilerek süre sona erecektir.

Başvurular 04 Ocak 2015 günü mesai saati sonuna kadar yazılı dilekçe ile şahsen Merkez İlçe Jandarma Komutanlığına yapılacaktır. Dilekçe ekine istenen belgeler konulacaktır. Bu tarihten sonra yapılan başvurular ve posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Ç.SINAV TARİHLERİ

GKK adayları Bitlis Valiliğince oluşturulacak heyet tarafından 11 Ocak 2016 günü/günleri saat 09:00 da Bitlis 8 Ağustos Stadında Fiziki Yeterlilik Değerlendirme testine (Spor testi) tabii tutulacaktır. Fiziki Yeterlilik Testinde başarılı olan adaylar 14 Ocak 2016 günü saat:09:00’ da Merkez İlçe J.K.lığı Bekleme odasında Mülakat sınavına alınacaktır. Fiziki Yeterlilik Değerlendirme Testi (Spor testi) ve Mülakata katılacak adaylar yanlarında nüfus cüzdanlarını getireceklerdir.

D. İSTENEN BELGELER

Nüfus hüviyet cüzdanının tasdikli bir örneği ve vukuatlı nüfus kayıt örneği
Diploma veya okur yazar olduğuna dair il veya ilçe Milli Eğitim Müdürlüklerinden alınmış belge.
Askerlik görevini yapmış olduğuna dair belge.
Resmi kuruluşlardan alınmış Geçici Köy Koruyuculuğu yapmasına ve silah kullanmasına mani bir sağlık sorunu olmadığını gösterir sağlık kurulu raporu.
6 Adet vesikalık fotoğraf.
Sabıka kaydı,
İl /İlçe nüfus müdürlüklerinden alınmış ikametgâh belgesi ( Müracaat ve sonrasında ibraz edilen tüm belgelerde sahtecilik yaptığı tespit edilirse göreve son verilecek ve yasal işlem yapılacaktır. )

E. GÖREVE ALINMADA ARANACAK ŞARTLAR

1. T.C. Vatandaşı olmak.

2. Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış olmak.

3. 40 Yaşından büyük olmamak

4. Okur Yazar olmak.

5. Kamu Haklarından mahkûm bulunmamak.

6. 5237 Sayılı Türk Ceza Kanununun 216. Maddesinin 1.’inci fıkrasında yazılı; Halkın sosyal sınıf, ırk,din,mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kin ve düşmanlığı alenen tahrik etme suçlarından mahkum olmamak.

7. Taksirli suçlar ve aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere 6 aydan fazla veyahut affa uğramış olsa bile devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla zimmet, itiras, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, uyuşturucu almak ve satmak suçtan kaynaklanan malvarlığı değerini aklamak, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, devlet sırlarını açığa vurma suçlardan dolayı hükümlü bulunmamak.

8. 3713 Sayılı Terörle Mücadele Kanununda sayılan Terör Suçlarına katılmamış ve bu konuda hüküm giymemiş olmak.

9. Kan davasına karışmamış ve bu konuda hüküm giymemiş olmak.

10. Görevini devamını yapmasını engel olabilecek hastalığı sakatlığı veya akıl hastalığı bulunmamak.

11. Siyasi parti üyesi olmamak.

12. Köy Muhtarlığı ve İhtiyar Heyeti Üyeliği hariç mahalli idarelerin seçimle göreve gelen organlarında görevli olmamak.

F. FİZİKİ YETERLİLİK TESTİ

Adaylar 11 Ocak 2016 günü saat 09:00’ da 08 Ağustos Stadında, koşu, mekik ve şınav branşlarında fiziki yeterlilik testine tabii tutulacaktır. Fiziki yeterlilik testinde ekte bulunan cetvel doğrultusunda puanlama yapılacaktır. Fiziki yeterlilik testi( Şınav, mekik, koşu ) ortalaması en az 50 puan olacaktır. Bir branştan 40’ ın altında puan alan aday başarısız sayılacaktır.

G. MÜLAKAAT SINAVI

Mülakat 14 Ocak 2016 günü saat 09:00’ da Merkez İlçe J.K.lığı Bekleme Odasında yapılacaktır. Mülakatta adaylar komisyon tarafından 100 puan üzerinden değerlendirilecektir.

H. SEÇME VE DEGERLENDİRME

Terörle Mücadelede şehit olan veya çalışamayacak derecede malul olanların birinci derece yakınları ile Gönüllü Köyü Koruyucularından müracaat edenlere artı (5) puan verilecektir. Fiziki yeterlilik testi, mülakat ve verilecek artı puan adayların genel sıralaması oluşturacak komisyon tarafından yapılacak değerlendirme sonucu göreve alım işlemi yapılacaktır. Tüm kriterlerin değerlendirilmesi sonucu eğitim, yaş, vücut kitle indeksi kriterlerine bakılacak, eşitliğin bozulmaması durumunda göreve alım işlemi kura ile belirlenecektir. Asil (15), Yedek (2) GKK adayı belirlenecektir. Sonuçlar Bitlis Valiliği internet sitesinden açıklanacaktır.

Yeterli sayıda başarılı GKK adayı olmaması durumunda yeniden değerlendirme yetkisi komisyona aittir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA