SON DAKİKA

Ajans13.com – Bitlis Haber, Tatvan, Ahlat, Adilcevaz, Mutki, Hizan, Güroymak, Gazete, Ajans, 13, Haber
Reklam Alanı

Bitlis’te Madde Bağımlılığını Önleme Çalışmaları

Bitlis’te Madde Bağımlılığını Önleme Çalışmaları
Bu haber 05 Kasım 2014 - 20:25 'de eklendi ve 94 kez görüntülendi.

Bitlis Belediyesi Eş Başkanı Hüseyin Olan yaptığı konuşmada: “Küreselleşen dünyanın doğurmuş olduğu tehlikelerden biri de madde bağımlılığın, madde kullanımının yaygınlaşmasıdır. Madde bağımlılığının, madde kullanımının çok tedirgin edici boyutlarda yaygınlık kazandığına sosyal medyadan tanık olmaktayız.

Biz de Bitlis Belediyesi olarak ne tür önlemler alabileceğimizi, ne tür çalışmalar yürütebileceğimizi ilerleyen zamanlarda net bir şekilde kararlaştırmaya çalışacağız.Madde kullanımının en ürkütücü tarafı da çok küçük yaşlara kadar inen kullanım sıklığıdır. İlköğretim ortaöğretim çağındaki çocuklarımızda bile kullanımının görülmesi çok hazin bir tablo.

Vereceğimiz mücadelelerin olumlu sonuçlanabilmesi için çok ayrıntılı ve özverili bir çalışma yürütmemiz gerektiğini biliyoruz.Bu kapsamda Emniyet’ten uzmanlara,psikolog, sosyal hizmet uzmanı, sosyolog gibi meslek çalışanlarından öncelikle belediye çalışanlarımızı olmak üzere halkımızı bu konularda bilinçlendirmeye yönelik çalışmalar yürütmeleri adına destek alacağız.” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA