SON DAKİKA

Ajans13.com – Bitlis Haber, Tatvan, Ahlat, Adilcevaz, Mutki, Hizan, Güroymak, Gazete, Ajans, 13, Haber
Reklam Alanı

Bitlis’te Zabıtalar Öğrenci Servis Araçlarını Denetledi

Bitlis’te Zabıtalar Öğrenci Servis Araçlarını Denetledi
Bu haber 23 Eylül 2014 - 20:50 'de eklendi ve 103 kez görüntülendi.

2014-2015 Eğitim yılının başlaması ile birlikte Öğrenci servis araçlarını denetlemeye başladı.

Öğrencilerin güvenli şekilde okula gidiş gelişlerini sağlamak için okul servis araçlarını denetleyen Bitlis Belediyesi Zabıta Trafik Amirliği ekiplerinin standartlara uygun olmayan araçlara vize vermeyeceği belirtildi.

Bitlis’te okul servisi yapacak olan Servis araçlarının tek tek inceleyen ekipler araçlarda, okul taşıtı levhası, ‘DUR’ işaretinin frene basılması durumunda yanması, araç kapılarının sürücü kontrolünde otomatik açılması, arka cam ve çerçevelerin sabit olması, sağlık çantası ve trafik seti bulunması, 6 aylık periyotlarla yaptırılmış fenni muayenesi, aracın 12 yaşından küçük olması, yangın söndürme cihazı, şoför ve her öğrenci için emniyet kemeri bulunması özelliklerinin arandığı bildirildi.

Servis şoförlerini denetimler sonrasında sözlü olarak uyaran yetkililer hiçbir şekilde eksiklere göz yumulmayacağını söyledi. Zabıta Trafik Amiri Tamer Kitapçı yaptığı açıklamada, öğrencilerin huzur içinde okuldan eve, evden okula gidebilmesi için gereken tedbirlerin alındığını,okullara öğrenci taşıyan tüm servis araçlarını okullar denetimden geçirilerek standartlara uygun olmayan araçlara vize verilmeyeceği ifade edildi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA