SON DAKİKA

Ajans13.com – Bitlis Haber, Tatvan, Ahlat, Adilcevaz, Mutki, Hizan, Güroymak, Gazete, Ajans, 13, Haber
Reklam Alanı

Davutoğlu, Malatya’da Toplu Açılış Törenine Katıldı

Davutoğlu, Malatya’da Toplu Açılış Törenine Katıldı
Bu haber 11 Ekim 2014 - 15:22 'de eklendi ve 115 kez görüntülendi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Bingöl’de düzenlenen saldırıyla ilgili olarak “Böylesi provokasyonlara girenlerin peşi bırakılmayacak, bu provokasyonlara kalkışanlardan hesap sorulacak. Buradan bir kez daha Bingöl Valimizi ve oradaki emniyet görevlilerimizi tebrik ediyorum. Bu alçakları iki saat içinde bulup cezalandırdılar. Ve onlara yaptıklarının bedelini ödettiler. Bundan sonra bu topraklarda kimse yaptığı suçun karşılıksız kaldığını düşünmeyecek. Mutlaka hesabı sorulacak” dedi.

Başbakan Davutoğlu, Malatya’da katıldığı toplu açılış töreninde halka hitap etti. Başbakanlık görevini alır almaz yaptıkları planlamada, ilk ziyaretlerden birini Malatya’ya yapmak istediğini söylediğini belirten Davutoğlu, “Malatya her zaman bize sahip çıktı, milli iradeye sahip çıktı, her zaman hep AK Parti’nin milli irade bayrağını yükseltti. Allah Malatyalılardan razı olsun” dedi.

Malatya’nın sadece aziz bir şehir olmadığını, Malatya’nın “destan şehri, destanlaşan şahsiyetlerin şehri” olduğunu ifade eden Davutoğlu, Malatya’nın tarihiyle bu tanımı hak ettiğini vurguladı. “Malatyalıların bu topraklardaki yüce değerlerin öncüleri” olduğunu kaydeden Davutoğlu, Malatyalıların “cesur, yiğit, boyun eğmez, dik duran” insanlar olduklarını söyledi.

Malatya’nın aynı zamanda ilk sivil Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın memleketi olduğunu hatırlatan Davutoğlu, Malatya’ya aralarında okullar, hastaneler ve tesisler bulunan 44 eser takdim etmeye geldiklerini belirtti. Davutoğlu, “Size taahhüt ediyorum, Malatya her türlü hizmeti alacak, hak ettiği yere gelecek. Malatya mademki milli iradeye sahip çıkmıştır mademki her zaman dimdik durmuştur, hak ettiği bütün hizmeti alacaktır Allah’ın izniyle” diye konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA