SON DAKİKA

Ajans13.com – Bitlis Haber, Tatvan, Ahlat, Adilcevaz, Mutki, Hizan, Güroymak, Gazete, Ajans, 13, Haber
Reklam Alanı

Engelleri Aşalım Mutki’de Buluşalım Projesi Gerçekleşti

Engelleri Aşalım Mutki’de Buluşalım Projesi Gerçekleşti
Bu haber 22 Şubat 2015 - 10:24 'de eklendi ve 117 kez görüntülendi.

Mutki Kaymakamlığı Proje Koordinatörlüğünce yürütülen ”Engelleri Aşalım Mutki’de Buluşalım” projesi kapsamında Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Engelsiz YBÜ Kulübü öğrencileri kar, kış, engel tanımadan Mutki’ye geldiler.

Mutki Kaymakamlığı Proje Koordinatörü Güven Orak: “Bu projede ki amacımız engelli bireylerin erişebilirliğini artırmak sosyal hayata katılımlarını kolaylaştırmak, eğitim hayatlarında onlara destek olmak ve toplumumuzda engellilerle alakalı farkındalık oluşturmaktır. Projenin hayata geçmesi için bizleri destekleyen İlçe Kaymakamımız Tuncay Topsakaloğlu’na teşekkür ederiz.” dedi.

Engelsiz ülke hedefimiz çerçevesinde Bitlis’te bulunan engelli kişilerin sosyal yönlerinin gelişimine katkı sağlamak, birlikte verimli zaman geçirmek, sevgi ve kardeşliğin engel tanımayacağını anlatmak amacıyla Mutki Anaokulu, Mutki’de bulanan Özel Eğitim ve Rehabilitasyon yürütülen proje kapsamında okulları ziyaret ettiler.

Proje kapsamında Mutki ilçesinde bulunan Asel Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ve Bitlis merkezde bulunan Ahmet Eren Özel Eğitim İş Uygulama Okulunda engelli öğrencilerle birlikte çeşitli oyunlar, etkinlikler, danslar ve katılanların renk katmaya fırsat bulduğu resimler yapıldı. Ayrıca Engelsiz YBÜ Kulübü öğrencileri ve Mutki Kaymakamlığı Proje Koordinatörlüğü Çalışanları Bitlis İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Korkmaz’ı makamında ziyaret ettiler.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA