SON DAKİKA

Ajans13.com – Bitlis Haber, Tatvan, Ahlat, Adilcevaz, Mutki, Hizan, Güroymak, Gazete, Ajans, 13, Haber
Reklam Alanı

Facebook bunu yapanı annesine şikayet edecek

Facebook, trollük yapan gençleri engellemek için yeni bir yöntemi devreye alıyor..

Facebook bunu yapanı annesine şikayet edecek
Bu haber 14 Aralık 2016 - 20:11 'de eklendi ve 149 kez görüntülendi.

Bir nesil troll büyüyüp daha üst seviye trollüğe geçiş yaparken, alttan gelen yeni nesil de trollük müesesesinin dayanılmaz cazibesine kapılıp kendini klavyeye kilitliyor.

FACEBOOK, TROLLER YÜZÜNDEN SUÇLANIYOR

Facebook da, 2016 ABD Başkanlık Seçimleri sırasında trollerin uydurduğu sahte haberler nedeniyle ABD seçimlerinde sonucu değiştirmekle suçlanıyor ve bu durum Facebook için çok büyük bir prestij kaybı anlamına geliyor.

FACEBOOK GÜVEN KAYBEDİYOR

Oluşan tepkiler sonucunda Facebook’un reklam gelirlerinin bir kısmını kaybetme riski de bulunuyor. Aynı zamanda, Facebook artık eskisi gibi, dikkatle takip edilen, önemsenen bir mecra olma özelliğini de kaybetme riskini yaşıyor.

EBEVEYN PORTALI KURDU

Fcebook’un CEO’su Zuckerbeg da troll sorununa çözüm getirmek için yeni bir yöntem geliştirdi. Shiftdelete’in haberine göre Zuckerbeg, ebeveynlerin çocuklarını sosyal medyada daha kolay ve sağlıklı takip edebilmesine yardımcı olmak için Ebeveynler Portalı isimli özel bir portal oluşturdu. [Facebook trolleri annesine şikayet edecek]

TROLLERİ ANNELERİNE BİLDİRİYOR

Portalin amacı hem küçük çocukların sosyal medyada zarar görmemesi için, hem de etik dışı davranışlar sergileyerek kendi kendilerine zarar vermemeleri için ebeveynleri “göreve” çağırmak.

Portal aslında ebeveynlere, sosyal medyanın nasıl kullanılacağını, Facebook’ta nasıl hesap açılacağını, çocuklarının sosyal medya hareketlerini, üye olduğu grupları, diğer hesaplarını nasıl bulabileceklerini anlatan bir rehber niteliği taşıyor.

Zuckerberg bu detaylı online rehber sayesinde, daha fazla ebeveynin, sosyal medyada yaramazlık yapan çocuğun kulağını çekeceğini umuyor.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA