SON DAKİKA

Ajans13.com – Bitlis Haber, Tatvan, Ahlat, Adilcevaz, Mutki, Hizan, Güroymak, Gazete, Ajans, 13, Haber
Reklam Alanı

Fırat Epözdemir Milletvekilliği İçin Aday Olacak Mı?

Fırat Epözdemir Milletvekilliği İçin Aday Olacak Mı?
Bu haber 11 Şubat 2015 - 22:25 'de eklendi ve 154 kez görüntülendi.

Tatvan’lı Avukat Fırat Epözdemir Halkların Demokrasi Partisi’nden Bitlis Milletvekili Adayı olup olmayacağı merak konusu oldu. Fırat Epözdemir 1995 yılında HADEP’in gençlik kollarına üye olarak siyasete başladı.

2008 yılından beri avukatlık yapan Epözdemir “Özgürlükçü Hukuk Platformu” kurucularından olup, İstanbul Barosu tarihinde ilk defa “Özgürlükçü Hukuk Platformu” adı altında baro seçimlerine ayrı girmişlerdir. 2014 yerel seçimlerinde HDP Bağcılar Belediye Eşbaşkan adayı oldu. Şimdi Avukat Fırat Epözdemir Halkların Demokrasi Partisi’nden Bitlis Milletvekili Adayı olup olmayacağı merak konusu oldu.

Fırat Epözdemir Kimdir ?

Av. Fırat Epözdemir, 1976 yılında Tatvan’da dünyaya geldi. İlkokul, Ortaokul ve Lise’yi Tatvan’da okuduktan sonra 1995 yılında İstanbul’a
yerleşti. Uzun bir süre ticaretle uğraşan Epözdemir, 2007 yılında bitirdiği Hukuk Fakültesi’nden sonra 2008 yılında ruhsat alarak Avukat olmaya hak kazandı.

Avukat olduktan sonra çeşitli Sivil Toplum Örgütleri’nin çalışmalarında yer alan Av. Fırat Epözdemir, çoğunluğu Kürt Avukatlardan oluşan “Özgürlükçü Hukuk Platformu” nun kurucuları arasında yer almıştır. İstanbul’da bulunan Kürt Avukatlar, İstanbul Barosu tarihinde ilk defa “Özgürlükçü Hukuk Platformu” adı altında baro seçimlerine ayrı girmişlerdir.

Yine, çoğunluğu Kürt Avukatlardan oluşan ve 2010 yılında kurulan “Özgürlükçü Hukukçular Derneği” nin kurucu üyesi olan Av. Fırat Epözdemir 23 Aralık 2012 tarihinde yapılan Genel Kurul’da derneğin başkanlığına getirilmiş olup, halen “Özgürlükçü Hukukçular Derneği”nin başkanlığını yürütmektedir. Av. Fırat Epözdemir’in, “Anadilde Savunma”, “Düşünceyi Açıklama Özgürlüğü”, “Çek Suçları” ve Kamuoyunda 4. Yargı paketi olarak bilinen düzenlemeye ilişkin olarak yazdığı makaleleri vardır.

Türkiye’de gündem yaratmış birçok davada savunmanlık da yapan Av. Fırat Epözdemir, dayısı Av. Şevket Epözdemir’in hukuk alanında bıraktığı mirasın devam ettirilmesini sağlamaya aday biri olarak görülmektedir.

Av. Fırat Epözdemir evli ve 1 çocuk babasıdır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA