SON DAKİKA

Ajans13.com – Bitlis Haber, Tatvan, Ahlat, Adilcevaz, Mutki, Hizan, Güroymak, Gazete, Ajans, 13, Haber
Reklam Alanı

Hava durumu 18.12.2016 Meteoroloji’den kar yağışı uyarısı

Meteoroloji’den alınan bilgilere göre, bugün yurtta yağış yok ancak salı günü bazı illerimizde kar yağışı etkili olacak

Hava durumu 18.12.2016 Meteoroloji’den kar yağışı uyarısı
Bu haber 18 Aralık 2016 - 18:54 'de eklendi ve 146 kez görüntülendi.

1 / 17

Bugün yurt genelinde yağış beklenmiyor. Pazartesi günü dar alanda yağışlar görülecek. Salı günü ise yurdun kuzeybatı kesimlerinde daha geniş bir alanda yağışlar etkili olacak. 

2 / 17

Doğu kesimlerde kuvvetli olmak üzere iç kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.

3 / 17

Hava sıcaklıklarının da mevsim normallerinin altında seyretmeye devam etmesi bekleniyor. 

4 / 17

Pazartesi günü yurt genelinde parçalı ve az bulutlu bir hava hakim olacak. Şırnak ve Hakkari çevrelerinde yağışlar kendini kar şeklinde gösterecek. 

5 / 17

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, salı günü yurdun kuzeybatı kesimlerinde yağışlar görülüyor. Marmara’nın güneydoğusu, İç Ege, İç Anadolu ve Batı Karadeniz’de yağışlar var. 

6 / 17

Yağışlar iç kesimlerde kar, İstanbul ve Batı Karadeniz’in kıyı kesimlerinde karla karışık yağmur şeklinde olacak.

7 / 17

Doğu kesimlerde ise yağış beklenmiyor. Hava sıcaklıkları mevsim normallerinin altında olacak.

8 / 17

Ankara’da salı günü hafif kar yağışı bekleniyor. 

 

9 / 17

Gündüz sıcaklıkları 0, gece sıcaklıkları -9 ila -7 civarında olacak. 

10 / 17

İstanbul’da salı günü karla karışık yağmur görülebilir. 

 

 

11 / 17

Çarşamba yurtta hava durumu

12 / 17

Perşembe yurtta hava durumu

13 / 17

İHA’nın haberine göre, dondurucu soğukların etkisi altında bulunan Doğu Anadolu Bölgesi adeta dondu. Bölgede gece en düşük hava sıcaklığı Erzurum, Ağrı ve Ardahan’da eksi 31 derece olarak ölçüldü. 

14 / 17

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, bölge genelinde havanın az bulutlu ve açık, sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli ve puslu geçeceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklığının mevsim normallerinin altında seyrettiği bölgede rüzgarın güneyden hafif kuvvette esmesi bekleniyor.

15 / 17

Bölgede gece en düşük hava sıcaklığı, sıfırın altında olmak üzere Ağrı, Erzurum ve Ardahan’da 31, Kars’ta 29, Ardahan’da 19 ve Erzincan’da 12 derece ölçüldü. 

16 / 17

Kar kalınlıkları Ağrı’da 68, Erzurum’da 35, Ardahan’da 20, Kars ve Iğdır’da 13 santimetre ölçüldü. Yetkililer, sabah ile gece saatlerinde kuvvetli buzlanma ve don ile yer yer sis ve pus beklendiğinden, başta sürücüler olmak üzere vatandaşlar ile ilgililerin dikkatli ve tedbirli davranması uyarısında bulundu.

17 / 17

Aşırı soğukların yaşandığı Erzurum’da gündüz saatlerinde termometreler eksi 26 dereceyi gösterdi. Adeta buzulları andıran kentte şadırvanlar buz tutu. Vatandaşlar zorunlu olmadıkları müddetçe dışarı alanlarda bulunmamaya özen gösterdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA