SON DAKİKA

Ajans13.com – Bitlis Haber, Tatvan, Ahlat, Adilcevaz, Mutki, Hizan, Güroymak, Gazete, Ajans, 13, Haber
Reklam Alanı

Hizan’da Proje Hazırlama Eğitimi Veriliyor

Hizan’da Proje Hazırlama Eğitimi Veriliyor
Bu haber 30 Ekim 2014 - 16:44 'de eklendi ve 106 kez görüntülendi.

Hizan Kaymakamı Sedat İnci’nin girişimleriyle ilçedeki kurum amirleri ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerine “Uygulamalı Proje Döngüsü Yönetimi (PCM) ve Proje Hazırlama” eğitimi veriliyor.

Hizan Kaymakamı Sedat İnci tarafından hazırlanan proje, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansına (DAKA) sunarak kabul gördü. Proje kapsamında 30 kurum Amiri ve STK temsilcileri Hizan Öğretmen Evi Toplantı Salonu’nda eğitim almaya başladı. İlçedeki sorun ve ihtiyaçların projelerle çözüleceğini belirterek, böylece ilçenin kaderini değiştirecek projecilerin yetişeceğini söyledi.

İlçenin kalkınması için projeciler yetiştirdiklerini ifade eden Hizan Kaymakamı Sedat İnci, şöyle konuştu: “İlçemizdeki kamu kurumlarının ve STK temsilcilerin ulusal ve uluslararası fonlardan daha fazla istifade edebilmeleri amacıyla Kaymakamlığımız DAKA’ya ‘Uygulamalı Proje Döngüsü Yönetimi (PCM) ve Proje Hazırlama’ projesini sundu. Projemiz kabul edildi. 30 kişiye eğitim verilmekte. Proje kapsamındaki eğitim 5 Gün boyunca devam edecek. İnanıyoruz ki bu eğitim, kurum amirleri ve STK temsilcilerinin proje üretme kapasitelerini ciddi anlamda artıracaktır. Bu eğitimin ardından hazırlanacak projeler, ilçemize ciddi anlamda katkı sağlayacak.”

Hizan Kaymakamlığı bünyesinde Hizan Proje Koordinasyon Merkezi (ProHizan) biriminin olduğunu bildiren İnci, bu merkezde sürekli olarak proje çalışmalarının da devam ettiğini ifade etti.

İnci, “Hayata geçirdiğimiz projelerimiz var. Kurum ve personellerimizin proje yapma kapasitesi ne kadar artırılırsa ilçemizin sosyal, kültürel ve ekonomik problemleri de o kadar çözülebilecek” diye konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA