SON DAKİKA

Ajans13.com – Bitlis Haber, Tatvan, Ahlat, Adilcevaz, Mutki, Hizan, Güroymak, Gazete, Ajans, 13, Haber
Reklam Alanı

Tatvan Sahili Düzenleniyor, Güzelleşiyor

Tatvan Sahili Düzenleniyor, Güzelleşiyor
Bu haber 30 Ağustos 2015 - 21:52 'de eklendi ve 102 kez görüntülendi.

Ajans 13 / Özel Haber

Tatvan Belediyesi’nin Tatvan Sahilinde düzenleme ve güzelleştirme çalışmaları devam ediyor. Sahilde yapılan çalışmalar ile bölge insanına ve turizme büyük katkı sağlanması planlanıyor.

Sahil boyunca çeşitli uygulamalar yapılarak bölgeye yeni bir yüz kazandırılacak olan projede bazı kısımlarda sona gelindi. Sahil düzenleme projesinde yenileme ve onarım ihtiyacı olan kaldırımlar, yürüyüş alanları ve sahil duvarı yenileme ve onarım çalışmaları devam ediyor. Biten yerlerde yapılan yapılan ışıklandırma çalışmaları sahil yoluna güzel bir görünüm kazandırdı.

Halı sahalar bölgesinde biten çocuk oyun parkına çocukların ilgisi yoğun oldu. Aileleri ile gezmeye gelen çocuklar oyun parkında eğlenirken ailelerin bazıları piknik yaptı bazıları ise sedirlerini serip oturdular. Sahilde oturmakta olan Umut Aydın: ” Tatvan sahilinde önceden sadece sahil yolu vardı diğer yerler ise özel kafeler ile dolmuştu. Şuan ise buralara bakıyorum aileler rahatça oturabiliyor, pikniklerini yapabiliyorlar,. Daha çalışma alanı tam bitmemesine rağmen kalabalık, bittikten sonra hizmete açıldığında eminim diğer iller ve ilçelerden buraya gelenler olacaktır.” dedi.

Sahilde gezmekte olan Sinan Kılıç ise: ” Tatvan’a yatırım yapılması çok güzel fakat daha önce bazı kişi veya kişilerce parkta bazı parklar, banklar ve kamelyalar kırılmıştı, zarar verilmişti. Halkımızın bu konuda duyarlı olmasını kendi malı gibi sahip çıkmasını, zarar verenleri gördükleri zaman uyarmalı veya yetkili birimlere bildirilmelidir.” dedi.

Sahil düzenleme projesinin ilk etabı olan halı sahalar bölgesindeki çalışmalarda sona doğru yaklaşıldı. Yetkililer çevre düzenlemesi, ışıklandırma, oyun ve oturma gruplarının montajı çalışmalarının devam ettiği proje kısa süre sonra bitip halkın hizmetine sunulacağını belirttiler.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA