SON DAKİKA

Ajans13.com – Bitlis Haber, Tatvan, Ahlat, Adilcevaz, Mutki, Hizan, Güroymak, Gazete, Ajans, 13, Haber
Reklam Alanı

Tiyatro BİSAD “Çok Tuhaf Soruşturma” Oyununu Oynayacak

Tiyatro BİSAD “Çok Tuhaf Soruşturma” Oyununu Oynayacak
Bu haber 22 Mart 2015 - 16:25 'de eklendi ve 122 kez görüntülendi.

Tiyatro BİSAD 25 – 26 Mart tarihlerinde saat 18:00’da Bitlis Kültür Merkezinde “Çok Tuhaf Soruşturma” oyununu oynayacak.

2009 yılında Bitlis’te kurulan BİSAD 2012 yılında Tiyatro BİSAD kuruldu. Tiyatro BİSAD hem Bitlis halkı tarafından hemde üniversite öğrencileri tarafından yaptıkları oyunlar ile ilgi odağı olmayı başardı.

Bitlis ili ve ilçelerinde ve yüze yakın köyde turneler düzenleyen Tiyatro BİSAD; Van ve Erciş ilçesinde depremzede çocuklar için tiyatro oyunu oynadılar. İzmir, Denizli, Ankara, Muş ve Siirt illerinde festivallere, tanıtım günlerine katılıp oyunlarını oynadılar.

Geçmişte Paydos, Kılıbık, Parkta Bir Sonbahar Günü, Dünden Bugüne Bitlis Gülmeceleri, Cibali Karakolu gibi oyunları hem Türkçe hemde Kürtçe oynayan Tiyatro BİSAD yeni hazırladıkları “Çok Tuhaf Soruşturma” oyunuyla sanat severlerin ilgisini çekeceğe benziyor.

Tiyatro BİSAD Yönetmeni Müslüm Güzelteş: ” Tüm oyunlarımız sanat severler tarafından çok beğenildi. Hazırladığımız oyumuzu Ferhan Şensoy üstadımız yazmış. Arkadaşımızla beraber bu oyunu oynayacağız. 25-26 Martta Bitlis Kültür Merkezinde oynayacağız. Her tiyatro severin izlemesi gereken harika bir oyun olduğunu düşünüyorum.” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA