SON DAKİKA

Ajans13 Haber
Reklam Alanı

Türkiye’nin birçok ilinde teröre tepki yürüyüşü düzenlendi

Türkiye genelinde binlerce kişi, ellerinde Türk bayraklarıyla terör örgütü PKK’nın saldırılarını protesto etti

Türkiye’nin birçok ilinde teröre tepki yürüyüşü düzenlendi
Bu haber 18 Aralık 2016 - 18:53 'de eklendi ve 442 kez görüntülendi.

1 / 78

Terör örgütü PKK’nın saldırıları Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde protesto edildi.

2 / 78

İlçede dondurucu soğuğa rağmen İpekyolu Caddesi’nde bir araya gelen yaklaşık 3 bin kişi, ellerinde Türk bayraklarıyla “Vatan sana canım feda”, “Kahrolsun PKK”, “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” ve “Türk Kürt kardeştir PKK kalleştir” sloganları atarak çarşı merkezine yürüdü. Bu sırada şehitler için Merkez İhsaniye Camisi’nde Kur’an-ı Kerim okundu ve dua edildi.

3 / 78

Cengiz Topel Caddesi’nden eski cezaevi kavşağına, oradan da Hükümet Konağı önüne gelen vatandaşlar, yürüyüşü Karayolları 117. Şube Müdürlüğü önünde sonlandırdı.

4 / 78

Kaymakam Mahmut Kaşıkçı, burada yaptığı konuşmada, Yüksekova’nın güzel bir başlangıç yaptığını anlattı. Yediden yetmişe çok sayıda vatandaşın yürüyüşe katılarak terör örgütüne tepki gösterdiğini belirten Kaşıkçı, şöyle dedi:

5 / 78

“Sayın Cumhurbaşkanımız, ‘Artık seferberlik olsun. Bu ülkede, bu topraklarda terör olmasın. İnsanlık için huzur gelsin’ başlangıcını, talimatını, açıklamasını yaptı. Yüksekova buna cevap verdi. Halk burada dedi ki; ‘Artık bundan sonra bu güzel günde ay yıldızlı bayrağın altında nasıl bugün yürüyorsak, bundan sonra da mutlu huzurlu yürüyelim. Geleceğin büyük Türkiyesini birlikte inşa edelim.’ İnsanlar balkonlarından, kaldırımlardan da bize destek verdi. Bu güzel yürüyüşten dolayı Yüksekovalı kardeşlerimize, bütün insanlarımıza teşekkür ediyorum.”

6 / 78

“Burası bizim geleceğimiz, buradan başka gideceğimiz yerimiz yok” diyen Kaşıkçı, şunları söyledi:

7 / 78

“Suriye’de olay olur, sığınılacak yer bu Anadolu toprağı, Irak’ta olay olur sığınılacak yer Anadolu toprağı olur. Bizim topraklar, her yerden mülteciye sahip çıkıyor. Yüksekovalı diyor ki artık bu topraklara huzur, barış gelsin. Terör olmasın, terör son bulsun diyoruz.”

8 / 78

Kardeşliğin pekiştirildiği bir yürüyüş olduğunu ifade eden muhtar Tahir Öztepe de Türküyle, Kürdüyde, Lazıyla, Çerkeziyle bu ülkeye sahip çıkma zamanı geldiğini kaydetti.

9 / 78

“Bu ülke hepimizindir, Bu bayrak hepimizindir.” ifadesini kullanan Öztepe, “Yürüyüş çok güzel geçti. Hepimiz bu vatanın evlatlarıyız. Hiç kimseyle ayrı gayrımız yoktur. Bundan sonra da olamaz. İnşallah bundan sonra şehitlerimiz olmaz.” diye konuştu.

10 / 78

Ailesiyle birlikte yürüyüşe katılan Mustafa Çapan da mutlu ve gururlu olduğunu belirterek, “Bu bayrak yere düşmeyecek. Canlı olacağız, dirayetli olacağız. Yürüyüş çok güzel geçti.” dedi. Kürt’ün Türk’ün kardeş olduğunu göstermek için yapılan güzel bir miting olduğunu kaydeden Halit Aksoy ise “Yürüyüşe herkesin desteği oldu. Türk ile Kürt halkı kardeştir.” şeklinde konuştu.

11 / 78

Yürüyüşe, Yüksekova 3’üncü Piyade Tümen Komutanı Tuğgeneral Metin Tokel, AK Parti Yüksekova İlçe Başkanı Müslüm Ortaay ve kurum amirleri de katıldı.

12 / 78

DİYARBAKIRLILAR SOKAKLARDA

Diyarbakır’da düzenlenen, “Şehitlere Saygı ve Milli Birlik Yürüyüşü”ne katılan vatandaşlar, ellerinde Türk bayrakları ile terör örgütü PKK ve hain saldırılarını kınadı.

13 / 78

Memur-Sen Diyarbakır Temsilciliği ile Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu öncülüğünde merkez Yenişehir ilçesindeki Şehitler Anıtı önünde toplanan vatandaşlar ellerinde Türk bayrakları ile “Şehitler ölmez vatan bölünmez”, “Bayrağa uzanan eller kırılsın” , “Vatan sana canım feda” ve “Zalimler için yaşasın cehennem” sloganları attı.

14 / 78

Burada büyük bir Türk bayrağı açan vatandaşlar adına açıklama yapan Memur-Sen İl Temsilcisi Yunus Memiş, Kayseri’deki terör saldırısından duydukları üzüntüyü dile getirdi. “Bu alçakça saldırıyı lanetliyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.” diyen Memiş, şöyle devam etti:

15 / 78

“Türkiye, insanlıktan nasiplenmemiş melun terör örgütleri tarafından dize getirilemeyecek kadar büyük, millet, hainlerin oyununa gelmeyecek kadar feraset ve dirayet sahibidir. Alçaklıkta sınır tanımayanlar beyinlerini uyuşturarak canlı bomba haline getirdikleri zavallıları, asker, polis, sivil, yaşlı, çocuk ayrımı yapmadan insanlarımızın arasına sürmekte ve onlarca masumun canına kıymaktadırlar.”

16 / 78

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde, İstanbul’da ve Kayseri’de gerçekleştirilen terör saldırılarında güvenlik güçlerinin ve sivillerin yaşamını yitirdiğini anımsatan Memiş, terör örgütü PKK’nın bu saldırılarla bir şey elde edemeyeceğini vurguladı.

17 / 78

Memiş, “Türkiye, dünyanın görmediği, görmezden geldiği Halep’te insanlığı kurtarmaya çalışırken, insanlığını ortaya koyarken birileri içeride taşeron uzantıları vasıtasıyla birlik ve beraberliğini zaafa uğratmak istiyor. Bunun farkındayız. 15 Temmuz gecesi vatan sevgisini en üst seviyede gösteren milletimizin bu bilincini zaafa uğratmak, toplumsal kırılganlık meydana getirmek hedefiyle yapılan bu insanlık dışı saldırıları, yine milletimiz büyük bir kararlılık ve basiretle bertaraf edecektir.” ifadelerini kullandı.

18 / 78

15 Temmuz gecesi yaşananlara sessiz kalanların kendi demokrasileri ile çelişen iki yüzlü tavırlarının kabul edilemez olduğuna işaret eden Memiş, şunları kaydetti:

19 / 78

“Tüm bu saldırılar halkımıza yöneliktir. 15 Temmuz’da tanklara karşı duran milletimiz, teröre karşı da aynı tavrı gösterecektir. Bizler Selahattin Eyyubi ve Fatih Sultan Mehmet’in torunları olarak haçlı zihniyetini taşıyan Batılı güçlerin 21. yüzyılda masada oluşturduğu bölgemizle ilgili projeleri beraber bozacağız. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da kararlılığımız ve ortaya koyacağımız milli duruş, teröre vereceğimiz en anlamlı ve en etkili karşılık olacaktır.”

20 / 78

Türkiye’de kardeşlik ile birlik ve beraberliğin kazanacağına dikkati çeken Memiş, bütün terör örgütlerini ve onların kalleşçe saldırılarını bir kere daha lanetlediklerini aktardı.

21 / 78

Memiş, terör saldırılarında hayatını kaybeden tüm şehitlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa, yakınlarına ve millete de başsağlığı dilediklerini sözlerine ekledi.

22 / 78

Açıklamanın ardından vatandaşlar Türk bayrakları ile sloganlar eşliğinde Yenişehir ilçesindeki Anıtpark’a kadar yürüdü. Burada terör saldırılarında şehit düşenler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunan vatandaşlar İstiklal Marşı’nı okudu ve dua etti.

23 / 78

DİYARBAKIR

24 / 78

DİYARBAKIR

25 / 78

ANTALYA
Antalya’da AK Parti, CHP ve MHP il başkanlıklarının başvurusu üzerine valilik önderliğinde tüm siyasi partiler, sivil toplum örgütleri, kamu kurum ve kuruluşları ile vatandaşların katılımıyla, Cumhuriyet Meydanı’nda ‘Antalya Teröre Karşı Tek Ses Tek Yürek’ mitingi düzenlendi. 

26 / 78

Saat 12.00’deki miting öncesinde Cumhuriyet Meydanı etrafında yoğun güvenlik önlemi alındı. Meydana girişler Kalekapısı, Cumhuriyet Caddesi ve Valilik binası tarafında oluşturulan üç kapıdan yapıldı. Alana giriş yapan vatandaşlar için her kapıda ikişer arama noktası oluşturuldu. Meydanın etrafı tamamen bariyerle çevrildi.

27 / 78

SİYASİLER TEK YÜREKMitinge Vali Münir Karaloğlu, AK Parti Antalya Milletvekilleri Mustafa Köse ve Gökcen Özdoğan Enç, CHP Antalya Milletvekili Devrim Kök, Garnizon Komutanı Piyade Albay Tahir Savran, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Döşemealtı Belediye Bakanı Turgay Genç de katıldı. Mitingde Ak Parti İl Başkanı Rıza Sümer, CHP İl Başkanı Mustafa Erdem, MHP İl Başkanı Mustafa Aksoy yan yana durdu.

28 / 78

TÜRK BAYRAĞI DAĞITILDIMeydana giriş noktalarında vatandaşlara Türk bayrağı dağıtıldı. Polis kayıtlarına göre mitinge yaklaşık 20 bin kişi katıldı. Meydanda vatandaşlar tarafından teröre tepki sloganları atıldı. ‘Mustafa Kemal’in Askerleriyiz’ sloganının da atıldığı meydanda Vali Karaloğlu, milletvekilleri ve üç siyasi parti il başkanı, basın mensuplarına açıklamada bulundu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından şehitler için dua okundu.

29 / 78

ORTAK KARARBir hafta içinde yaşanan iki büyük terör saldırısı sonrasında üç siyasi partinin valiliğe başvurusu üzerine ortak bir eylem kararı alındığını belirten Vali Münir Karaloğlu şöyle konuştu:

30 / 78

“Bugün Antalya vermesi gereken tepkiyi vermek üzere herhangi bir siyasi görüş farkı gözetmeksizin bütün siyasi partilerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız, kamu kurumlarımız, herkes, bütün Antalyalılar teröre karşı tepkisini ortaya koymak, terörde kaybettiğimiz canlarımızı, şehitlerimizi rahmetle anmak, geride kalan gazilerimize şifa dileklerimizi iletmek üzere Cumhuriyet Meydanı’ndayız.” 

31 / 78

Bütün dünyaya Antalya Cumhuriyet Meydanı’ndan haykırıldığını belirten Vali Karaloğlu sözlerine şöyle devam etti:”15 Temmuz gecesi yaşananlarla, son dönemde yaşanan terör olaylarının farkının olmadığını biliyoruz. Her ikisinin de amacı bu milleti yıldırmak, bezdirmek, bu ülkeyi işgal girişiminde bulunmak maksadıyla aynı akıl tarafından yürütülüyor ve yapılıyor. 

32 / 78

Bu millet nasıl 15 Temmuz’dan sonra tepkisini ortaya koyduysa, bugün de teröre karşı yine birliğini, beraberliğini, kardeşliğini muhafaza ederek tepkisini ortaya koyuyor. Bugün Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan bütün Antalyalıların maksadı ve amacı bu.” 

33 / 78

Milletvekilleri de konuşmalarında, birlik beraberlik mesajı verdi. Ayrıca öğle namazı öncesi camilerden ‘Kayseri’de terör saldırısında şehit olan askerlerin ruhu şad olsun, milletimizin başı sağolsun. Şehitlerimizin ruhu için fatiha’ anonsu yapılarak sela okundu. Selanın ardından caddede vatandaşların dua okuduğu gözlendi. (DHA)

34 / 78

ANTALYA

35 / 78

ANTALYA

36 / 78

ANTALYA

37 / 78

ANTALYA

38 / 78

ANTALYA

39 / 78

ANTALYA

40 / 78

ANTALYA

41 / 78

ANTALYA

42 / 78

ANTALYA

43 / 78

ANTALYA

44 / 78

ANTALYA

45 / 78

ANTALYA

46 / 78

MARDİN

Terör örgütü PKK ve hain saldırıları Mardin’in Midyat ilçesinde protesto edildi. Midyat’ta bazı sivil toplum kuruluşları öncülüğünde vatandaşların katılımıyla düzenlenen miting ve Türk bayrakları ile gerçekleştirilen yürüyüşle terör örgütü PKK’nın saldırıları kınandı.

47 / 78

İlçede araçlarla düzenlenen konvoyun ardından Midyat Belediyesi önünde bir araya gelen vatandaşlar, ellerinde Türk bayrakları ile “Vatan sana canım feda”, “Kahrolsun PKK”, “Şehitler ölmez vatan bölünmez” ve “Türk Kürt kardeştir PKK kalleştir” sloganları attı. Şehitler için dua edilen alanda toplanan vatandaşlara, bazı vatandaşlar da ev ve iş yerlerine astıkları Türk bayrakları ile destek verdi.

 

48 / 78

Mardin Valisi Mustafa Yaman burada yaptığı konuşmada, Midyat’ın birlik ve beraberliğin sembolü olan ilçelerden biri olduğunu söyledi.

49 / 78

 Türkiye topraklarına göz dikenlere karşı mücadele verildiğine işaret eden Yaman, “Millet olarak Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi, terörle mücadelede ve 15 Temmuz’da siz vatan evlatları ülkeye ve bu topraklara göz dikenlere karşı büyük mücadele verdiniz. Terörle mücadele kararlılıkla devam edecektir.” dedi.

50 / 78

Midyat Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu, terörün asla amacına ulaşamayacağını dile getirdi. Nasıroğlu, “Teröre burada nasıl karşı çıkmışsak Türkiye’nin her tarafında karşı çıkacağız. Bu terör saldırılarını şiddetle kınıyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

 

51 / 78

Sivil toplum kuruluşları adına açıklama yapan Seyyidler Derneği Başkanı Selim Yıldız da terör saldırlarını lanetlediklerini belirtti. Yıldız, Türkiye’nin insanlıktan nasibini almamış terör örgütleri tarafından dize getirilmeyecek kadar büyük olduğunu vurgulayarak, terör örgütlerinin hiçbir zaman amaçlarına ulaşamayacağını aktardı.

52 / 78

Mitinge katılan AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner de yaptığı konuşma ile teröre tepki gösterdi.

 

 

53 / 78

Vatandaşlardan Fatma Yeşil, asker ve polise yapılan saldırıları kınadıklarını belirterek, “Askerimize ve polisimize uzanan eller kırılsın.” diye konuştu.

 

 

54 / 78

Mitinge Mardin Emniyet Müdürü Hasan Onar, AK Parti Mardin İl Başkanı Mehmet Ali Dündar ve çok sayıda sivil toplum kuruluşunun temsilcileri de katıldı.

55 / 78

Daha sonra Vali Yaman ve Belediye Başkanı Nasıroğlu ile sivil toplum kuruluşları üyeleri ve vatandaşlar açılan büyük bir Türk bayrağı ile Köşk Meydanı’na kadar yürüyerek teröre tepki gösterdi. (AA)

56 / 78

ŞIRNAK
Şırnak’ın Cizre ilçesinde düzenlenen “Teröre Karşı Tek Ses, Tek Yüreğiz Yürüyüşü”ne ellerinde Türk bayrakları ile katılan vatandaşlar, terör örgütü PKK’nın saldırılarını kınadı.

57 / 78

Memur-Sen Şırnak Temsilciliği öncülüğünde gerçekleştirilen yürüyüşe, Şırnak merkez ile Silopi ve İdil ilçelerinden gelen vatandaşlar da katıldı.

 

 

58 / 78

Dicle Mahallesi’nde bulunan Sanat Sokağı’nda toplanan, aralarında çocuk, yaşlı, ve kadınların da bulunduğu vatandaşlar, ellerinde Türk bayrakları ile “Vatan sana canım feda”, “Polise, askere uzanan eller kırılsın”, “Türk-Kürt kardeştir, PKK kalleştir” sloganlarını attı. 

59 / 78

Türkiye’de Türk, Kürt, Arap, Çerkez, Laz herkesin bir ve beraber olduğunu vurgulayan Mehmet Akdeniz, şöyle devam etti:

60 / 78

‘Bu kardeşliği parçalamak isteyen PKK terör örgütü, işine, okuluna giden masun insanlarımıza, hafta sonu izne çıkan askerlerimize saldırmıştır. Terör örgütlerinin hedefi milletimizi ve dinimizi yok etmektir. Bu anlamda tüm terör örgütlerini lanetliyoruz.”

61 / 78

Mehmet Akdeniz, milletin terör örgütleri DEAŞ, FETÖ ve PKK’ya “dur” diyerek bu terör örgütlerinin ülkeyi karıştırma heveslerini kursağında bırakacağına işaret ederek, “Ülkemizi hiçbir terör örgütüne böldürtmeyiz. Tüm terör örgütlerini lanetliyor, kınıyoruz.

62 / 78

Millet olarak birlik ve kardeşlik içerisinde ülkemize ve geleceğimize yönelik oyunları bozma tutumumuzu kararlılıkla devam ettirmeliyiz. Acılarımızı paylaşacağız, yasımızı birlikte tutacağız. Millet olarak acımız, yasımız ve teröre karşı tavrımız ortaktır.” şeklinde konuştu. (AA)

63 / 78

ŞIRNAK

64 / 78

ŞIRNAK

65 / 78

ŞIRNAK

66 / 78

ŞIRNAK

67 / 78

ŞIRNAK

68 / 78

ŞIRNAK

69 / 78

KARAMAN
Karaman’daki taraftar gruplarının organizasyonuyla Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda toplanan vatandaşlar, “Şehitler ölmez vatan bölünmez”, “Kahrolsun PKK” ve “Askere uzanan eller kırılsın” sloganları attı.

70 / 78

Grup adına konuşan Karaman Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Şevket Varol, bu vatanın masa başında değil, ataların ve şehitlerin kanıyla alındığını ifade ederek, şöyle konuştu:

71 / 78

“Ülkemizde yaşayan farklı siyasi görüşlerden, dini inanışlarından, her türlü etnik kökenden ve farklı renklere gönül vermiş milyonlarca insanın tek ortak düşüncesi, ülkemizin birliği, beraberliği ve barış içerisinde yaşamasıdır. 

72 / 78

Bu ortamı zedelemeye çalışan, türlü oyunlar oynayarak halkımız arasında kaos ortamı yaratmaya uğraşan, kardeşi kardeşe kırdırmak için uğraşan hainleri kınıyoruz. Vatanımızda gözü olanlara biz yine geçit vermeyeceğiz.” (AA)

73 / 78

KARAMAN

74 / 78

KARAMAN

75 / 78

KARAMAN

76 / 78

KARAMAN

77 / 78

KARAMAN

78 / 78

KARAMAN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA