SON DAKİKA

Ajans13.com – Bitlis Haber, Tatvan, Ahlat, Adilcevaz, Mutki, Hizan, Güroymak, Gazete, Ajans, 13, Haber
Reklam Alanı

Vali Öztürk’ün Annesi İçin Bitlis’te Taziye Çadırı Kuruldu

Vali Öztürk’ün Annesi İçin Bitlis’te Taziye Çadırı Kuruldu
Bu haber 23 Ağustos 2015 - 22:41 'de eklendi ve 84 kez görüntülendi.
Bitlis Valisi Orhan Öztürk’ün annesi Şerife Öztürk, geçtiğimiz hafta Çorum’un İskilip ilçesinde geçirdiği elim bir trafik kazasında vefat etmişti. Annesini kaybeden Vali Öztürk, son görevini yerine getirmek üzere gittiği İskilip ilçesinden dönerek Bitlis’teki görevine başladı.
VALİ’YE ZİYARETÇİ AKINI
Bitlis’e gelişinin hemen ardından bürokrat, iş adamı, siyasetçi, sivil toplum kuruluşu temsilcisi, aşiret önde gelenleri, medrese hocaları ve çok sayıda vatandaşın bulunduğu kalabalık bir ziyaretçi topluluğu Vali Öztürk’e taziye için ziyarette bulundular.
VALİ KONAĞININ BAHÇESİNE TAZİYE ÇADIRI KURULDU
Bu arada taziyelerin kabulu için Vali Konağının bahçesine büyük bir taziye çadırı kurularak ziyaretçiler burada ağırlanmaya başlandı. Merhume Şerife Öztürk’ün ruhuna Fatiha ve Yasinlerin okunduğu taziye çadırında, imam-hatipler tarafından dualar edildi ve Kur’an tilaveti yapıldı.
VALİ ÖZTÜRK: ANNESİ BABASI HAYATTA OLANLAR KIYMETİNİ BİLSİNLER
Kendisine taziye için gelenleri tek tek ayakta karşılayan ve uğurlayan Bitlis Valisi Orhan Öztürk, annesi ve babası hayatta olanlara seslenerek, “Hayatta iken onların kıymetini bilin, sık sık ziyaret edin hal hatırlarını sorun, onlar kaç yaşında olursa olsunlar varlıkları ile evlatlarına güç vermektedirler.” şeklinde konuştu. Vali konağındaki taziye çadırında ziyaretçi kabulünün 22 Ağustos Pazar akşamına kadar devam edeceği bildirildi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA