SON DAKİKA

Ajans13.com – Bitlis Haber, Tatvan, Ahlat, Adilcevaz, Mutki, Hizan, Güroymak, Gazete, Ajans, 13, Haber
Reklam Alanı

Güroymak’ta Gençlik Merkezi Projesi

Güroymak’ta Gençlik Merkezi Projesi
Bu haber 12 Temmuz 2014 - 13:20 'de eklendi ve 114 kez görüntülendi.

Güroymak Kaymakamlığınca projesi hazırlanan İçişleri Bakanlığının Köye Dönüş ve Rehabilitasyon Projesi (KDRP) hibe başvuruları kapsamında sunulan Gençlik Merkezi projesi İçişleri bakanlığınca kabul edildi.

Bu kapsamda Güroymak Kaymakamlığınca ilçe merkezine gençlik merkezi yapılarak Güroymaklı gençlerin hizmetine sunulacaktır. Kaymakam Çağlayan Kaya; “İlçe merkezimizde gençlerin ve öğrencilerin ders çalışabilecekleri, sosyal ve kültürel faaliyetleri gerçekleştirebilecekleri bir merkez bulunmuyordu. Gerek Kaymakamlığımızın gerekse de yapılan projelerden çeşitli binaları kiralayarak öğrencilerin ve gençlerin hizmetine kısa süreli olarak sunuyorduk.

Kurumumuza ait bir binanın olmaması projelerimizin sürdürülebilirliğinin önünde çok önemli bir engel teşkil ediyordu. Son yaptığımız proje ile ilçe merkezinde gençlerimize ve öğrencilerimize ders çalışma imkanı sunacak, onların sosyal, kişisel ve bedensel gelişimlerine yardımcı olacak destek eğitimlerinin verileceği bir merkez açılacaktır. Gençlerimizin sağlıklı ve eğitimli yetişmeleri ileride ailelerine, toplumsal hayata faydalı birey olarak yetişmeleri bizim vazifemizdir. İlerleyen günlerde gençlerimize yönelik birçok aktivite artarak devam edecektir. Projemiz İlçemize ve gençlerimize hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA