SON DAKİKA

Ajans13.com – Bitlis Haber, Tatvan, Ahlat, Adilcevaz, Mutki, Hizan, Güroymak, Gazete, Ajans, 13, Haber
Reklam Alanı

Güroymak’ta Ramazan Coşkusu

Güroymak’ta Ramazan Coşkusu
Bu haber 19 Temmuz 2014 - 18:59 'de eklendi ve 97 kez görüntülendi.

İftar programına, Bitlis Valisi Orhan Öztürk, İlçe Kaymakamı Çağlayan Kaya, Şehit aileleri, kurum ve kuruluşların daire amirleri, mahalle ve köy muhtarları, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İftardan sonra davetlilere bir konuşma yapan Güroymak Kaymakamı Çağlayan Kaya, “ Hiç kimse, kimsesiz kalmasın bu ramazan ve her zaman’’ mantığına uygun olarak ramazan ayının feyiz ve bereketinden istifade edilmesi amacıyla yalnızların, hastaların, yaşlıların, sokak çocuklarının, yetimlerin, huzur ve sevgi evleri, ziyaret edilerek bu kardeşlerimizin kimsesiz olmadıkları kendilerine hissettirilmelidir” dedi.

Kaymakamlıkça mevcut durumda olan bu bireyler için gerekli çalışmaların yapıldığını ifade eden Kaya, “ Mahzun gönülleri mutlu etmek, müminler arasında samimiyet ve muhabbeti oluşturmak ancak ve ancak paylaşmakla olur. Ramazan ayının rahmet, mağfiret, feyiz ve bereket ikliminden tam anlamıyla istifade etmenin yolu da buradan geçer.” dedi. Sözlerine kardeşlik ve dayanışmanın hüküm sürdüğü ve muhtaçlığın en aza indirgendiği bir dünya düzenine duyduğu özlemle son veren Kaya, programa katılan tüm vatandaşlara teşekkür ederek kaymakamlığımızca yapılan bu tür organizasyonlarının devam edeceğini belirtti.

Vali Orhan Öztürk ise, “Bizi bu şekilde burada bir araya getiren Kaymakamımıza, buradaki değerli dostlarımıza ve davete icabet eden bütün Güroymaklı hemşerilerime teşekkür ederim. Güzel bir vesileyle bir araya geldik bundan daha kötü bir vesileyle de bir araya gelebilirdik. Ben kan davalarına çok üzülüyorum burada Bitlis’te bu tür davalar var. Keşke ramazan ayı daha uzun sürse ve huzur ortamı hiç bozulmasa. Çünkü ramazanda bakıyoruz suç azalıyor şeytanlarda tatile çıkıyor ramazanın gitmesine bu anlamda da üzülüyoruz” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA